Археологічна практика студентів Львівського університету в 2016 році

01.12.2016 | 13:32

Поважна мова врочистих вiтрин.
Уривчастi передвiку аннали.
– Ми жали хлiб. Ми вигадали млин.
– Ми знали мiдь. Ми завжди воювали.

– Мене забито в чесному бою,
Поховано дбайливою сiм’єю.
Як не стояти так, як я стою
В просторiй залi мудрого музею?

Так виразно ввижається менi
Палючими безсонними ночами:
Я жив колись в простому куренi
Над озером з ясними берегами.

(Олег Ольжич, вірш «Археолоґія», 1933 р.)

Щороку студенти історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, на базі різних археологічних експедицій, проходять археологічну практику. Головна її мета – дати основні знання, навики та уміння у науковому вивченні пам’яток різних категорій під час практичної діяльності в польових умовах, а також донести до студентів розуміння важливості вивчення, збереження та охорони пам’яток археології.

Цього літа дослідження проводилися на археологічних пам’ятках доби енеоліту – слов’яно-руського часу: Винники-Жупан та Винники-Лисівка (м. Львів-Винники Львівської обл.; керівник практики – доц. Н. Білас), Хрінники-1 (с. Хрінники Рівненської обл.; керівник практики – ас. Я. Погоральський), Броди-1 (м. Броди Львівської обл.; керівник практики – доц. Я. Онищук); на базі національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» (с. Парутино Миколаївської обл.; керівник практики – доц. А. Баукова); на базі історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» (с. Підгірці Львівська обл.; керівник практики – доц. М. Филипчук); на базі Буського археологічного комплексу (м. Буськ, Львівська обл.; керівник практики – доц. Н. Стеблій).

Під час практики, окрім здобуття польового та камерального досвіду, ми мали можливість слухати лекції знаних дослідників – д-ра габіл., проф. М. Рибіцької та д-ра Д. Круля (Жешівський університет, Польща), д-ра габіл., проф. А. Твардецького (Варшавський університет, Польща), д. іст. н., проф. А. Буйських (Національний університет «Києво-Могилянська академія»), к. іст. н. О. Дяченка (Інститут археології НАН України), к. іст. н. А. Гавінського (Інститут українознавства імені І. Крип’якевича НАН України) та ін. Також студенти отримали змогу відвідати низку музеїв, ознайомитись з різними пам’ятками історії та культури України та навіть набули медіапопулярності!

Археологічно практика – це завжди цікаво, повчально та романтично, навіть попри подолання інколи низки труднощів побутового характеру та мозолі на руках.

До зустрічі у наступному польовому сезоні 2017 р.!

Студент ІІІ курсу Дмитро Мостовий