Лекція Романа Тарнавського “Університет в інтелектуальному просторі Львова 1919-1939 рр.”

03.05.2019 | 15:31

Історія Львівського університету періоду між світовими війнами має чимало вимірів. По-перше, під поняттям “Львівський університет” тоді варто розуміти два навчальні заклади: “Університет Яна Казимира у Львові” та “Український університет у Львові”. По-друге, саме з 1920-х років невід’ємною частиною університетської традиції стала будівля колишнього Галицького крайового сейму зі своїм скульптурно-художнім оформленням. По-третє, вирувало студентське життя, й не лише у плані навчання: чимало студентів Львівського університету, наприклад Богдан-Ігор Антонич, Богдан Весоловський творили культурний простір міжвоєнного Львова. По-четверте, упродовж 1920–1930-х років у Львівському університеті сформувалися відомі наукові школи, без знання про які неможливо повною мірою осягнути історію нашого міста.

Лекцію в рамках святкування День міста: Львів у стилі ретро, 5 травня о 12:00, прочитає Роман Тарнавський (кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка).