“Простір можливостей: Україна в добу заліза і пари”. Обговорення книжки Тетяни Водотики

12.09.2018 | 22:41

“Простір можливостей: Україна в добу заліза і пари”
Обговорення книжки Тетяни Водотики
21 вересня о 13.00 у головному читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) у рамках 25 Форуму видавців відбудеться обговорення книги Тетяни Водотики.
Схід і Південь України у другій половині ХІХ – початку ХХ ст. – це простір величезних можливостей, простір життя народу, який прагне державності. У монографії Тетяни Водотики (Інститут історії України НАН України) “Культура підприємництва в містах Наддніпрянської України (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)” (Київ, 2018) розглянуто питання формування модерної культури підприємництва в містах України періоду модернізаційних перетворень. Культуру підприємництва проаналізовано крізь призму специфіки взаємовідносин із державо й міськими спільнотами, акцент зроблено на появі нових форм та методів підприємницької діяльності у контексті прискореної урбанізації.
Дослідження складається з трьох частин: 1. Дослідження міського підприємництва як соціально-економічне явище: Історіографія. Джерела. Метод; 2. Система координат функціонування підприємництва; 3. Накопичення потенціалу: підприємництво як річ в собі.
Участь в обговоренні книги київської дослідниці візьмуть: Андрій Заяць (Історичний факультет ЛНУ ім. І. Франка), Євген Магда (експерт Центру громадських відносин), Віктор Литвінов (завідувач сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу Міністерства інформаційної політики України), Артем Біденко (художник) та Віра Соловйова (директор видавництва “Кліо”).