Запрошуємо до запису на загальноуніверситетський ДВВ “Шпигунство періоду “холодної війни”: таємні операції, вербування агентів, міжнародні скандали” (6-й семестр)

14.03.2019 | 09:24

До уваги студентів нинішнього 2-го курсу, запрошую до запису на загальноуніверситетський ДВВ “Шпигунство періоду “холодної війни”: таємні операції, вербування агентів, міжнародні скандали” (6-й семестр). Навчальний курс побудований на розсекречених документах КДБ та ЦРУ й розкриває окремі сторінки історії шпигунства у період “холодної війни”(1945–1991). Під час протистояння Радянського Союзу і США, а разом з тим ОВД і НАТО, володіння інформацією ставало ключовим чинником у вироблені стратегії поведінки на міжнародній арені. Саме цією обставиною і зумовлена активна шпигунська діяльність, для кращого розуміння якої проаналізуємо види шпигунства, шляхи вербування агентів, проведення спецоперацій, міжнародні скандали на ґрунті агентурних провалів. У центрі уваги навчального курсу справи Ігора Гузенка, подружжя Розенберґів, кембриджської п’ятірки, Кіма Філбі, Олега Пеньковського, Олдріча Еймса і т.д. Окрему увагу зосередимо на “шпигунській тематиці” в літературі та кіно.