Лекція Андрія Заяця “Союз Війська Запорозького з Московією середини XVII ст.: очікування і результати”

03.05.2022 | 11:50

Третє відео з історичного циклу «Історія українського державотворення: правда замість фейків»

Лектор – Професор кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, д-р історич. наук Андрій Заяць

Говоримо про наступне:

– Як трактувати національно-визвольну війну / революцію під проводом Богдана Хмельницького?

– Чому гетьман Богдан Хмельницький пішов на зближення з Московським царством?

– Як виглядала Переяславська рада очима сучасників і як сьогодні трактується істориками?

– Як трактувати українсько-московський договір з правової і політичної точки зору?

– Яку роль в українсько-московських відносинах відіграло Віленське перемир’я?

– Чому вже в 1659 році дійшло до відкритої війни з Московією?

– Як і чому Москві вдавалося крок за кроком обмежувати права Війська Запорозького у період Руїни?