Трансформація політичного устрою полабських слов’ян у VII–X століттях. Лекція Ростислава Вацеби

13.05.2022 | 18:13

Шановні колеги!

Попри реалії воєнного стану, продовжується робота наукових семінарів Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, організованих спільно з ініціативою “Публічний лекторій: простими словами про складне минуле” на платформі Zoom.

Цього разу доповідачем буде Ростислав Вацеба – кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича.

Тема семінару: Трансформація політичного устрою полабських слов’ян у VII–X ст.: ключові проблеми, методика дослідження та наукове значення в контексті розуміння синхронних процесів на українських землях.

Під час семінару дізнаєтесь:

— Коли і де мешкали полабські слов’яни, та чим цікава їхня історія для укранського дослідника?

— Навколо яких питань внутрішньополітичного розвитку полабських слов’ян в історіографії точаться найбільші дискусії, і якими є актуальні шляхи та можливості їхнього вирішення?

— Якою сьогодні є методика дослідження політичного устрою полабських слов’ян: ключові індикатори у писемних та археологічних джерелах на тлі сучасної моделі державотворчих процесів?

Дата: 17 травня 2022 року.

Час: 15:00.

Zoom-лінк: https://us04web.zoom.us/j/71844844085…