У пошуках «прихованого» Львова: яким стало перше знайомство із «підземним» містом? Старт сезону навчальних екскурсій “Школи гідів”
29.11.2024 | 07:48
Запитайте будь-якого професійного гіда по м. Львову: «Який маршрут найчастіше обирають Ваші туристи?» І відповідь буде майже однозначною: «Підземеллями міста Лева». Та чи дивно це? Аж ніяк. Адже для більшості із нас, чуже місто – це певна незвідана територія, яку особливо цікаво пізнавати самотужки: з власними підходами, вподобаннями та навіть ритмом візуальної «оповіді». В цій мандрівці невідомим, сповненій особистими відкриттями – особливий шарм. І мало хто уникає спокуси спершу пізнати вулиці галицької «столиці» самотужки, а вже згодом, коли первісний «голод» буде вгамований, довіритись «страві» від культурного «шеф-кухаря», спроможного потішити нас несподіваним «делікатесом».
І в цьому підході, притаманному більшості гостей, а то й самих львів’ян, рано чи пізно з’являється прагнення доторкнутись до чогось несподіваного, таємничого, відкритого лише для «обраних». І саме в таку мить «підземне» місто стає особливо привабливим.
Чудово це усвідомлює і автор «Школи Гідів» Тарас Олексин». Тож і старт сезону навчальних екскурсій для студентів історичного факультету – припав саме на цю, вкрай пікантну та дійсно захопливу складову туристичного «обличчя» нашого міста. І першим «пунктом» такого знайомства, що припало на неділю, 3 листопада, став один із найпопулярніших об’єктів м. Львова – Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, з його розгалуженою мережею ходів.
І маємо визнати: побачене зуміло перевершити найсміливіші сподівання студентів! Численні тунелі, професійно облаштовані виставки археологічних знахідок та творів мистецтва, фундаменти XIV-XV ст., на яких постала сама святиня, нереалізоване місце останнього спочинку Миколая Вижицького, що перетворилося на об’єкт численних маніпуляцій, а головне – змога «побачити» місто у вирі епох, завдяки неймовірним макетам подружжя Ігоря та Любові Качор – чого тільки не здатна запропонувати навіть найбільш прискіпливим відвідувачам ця частинка «підземного» міста! І все це – під акомпанемент розповіді Тараса Олексина, що буквально «оживляла» факти, відомі ще з лекцій, доповнюючи їх все новими й новими штрихами!
А фінальне знайомство із таємницями самого храму, що постав після крипт в абсолютно новому світлі, виявилось тим урочистим завершенням екскурсії, що продемонструвало: місто таки має, чим здивувати своїх дослідників! І найбільші відкриття для майбутніх гідів – лише попереду!
Ну, а те, якими виявились емоції сьогоднішньої екскурсії – традиційно, у фотопідбірці Юлії Олексин.