2021, спеціальний випуск

Редакційна колегія:
д-р іст. наук, проф. Костянтин Кондратюк (головний редактор); д-р іст. наук., проф. Степан Качараба (заступник головного редактора); канд. іст. наук, доц. Володимир Качмар (заступник головного редактора); канд. іст. наук., доц. Богдана Сипко (відповідальний секретар); д-р іст. наук, проф. Валентина Борисенко; д-р іст. наук, проф. Леонтій Войтович; д-р іст. наук, проф. Михайло Глушко; д-р іст. наук, проф. Віктор Голубко; д-р іст. наук, проф. Ярослав Грицак; д-р іст. наук, проф. Богдан Гудь, д-р іст. наук, проф. Леонід Зашкільняк; д-р іст. наук, проф. Мирон Капраль; д-р іст. наук, проф. Іван Крупський; д-р іст. наук, проф. Степан Павлюк; д-р габ., проф. Вацлав Вєжбєнєць; д-р габ., проф. Магдалена Питер; д-р. іст. наук, проф. Роман Сілецький; д-р іст. наук,  проф. Олексій Сухий; канд. іст. наук, проф. Роман Шуст; канд. іст. наук, доц. Ігор Підкова, д-р іст.
наук, проф. Богдан Якимович.

СТАТТІ

Давня, середньовічна і ранньомодерна історія України

ТЕРСЬКИЙ С. Історія археологічного вивчення літописного Любомля

ЩОДРА О. Cуднобудування та мореплавство слов’ян і скандинавів у ранньому Cередньовіччі

ЛЕШКОВИЧ Н. Останні галицькі князі

ХАВАЛКО С. Формування колекція Львівського історичного музею: збірка Болеслава Ожеховича і її місце у сучасній фондовій колекції

Новітня історія України

БАЛЕЦЬКА Л. Боротьба УПА та підпілля ОУН проти мобілізаційних заходів радянської влади (на прикладі Камінь-Каширського району Волинської області)

БАРАН З. У Львові та поза ним: доля “широкого роду” Федаків

БІЛОСТОЦЬКИЙ С. Судова влада Львова міжвоєнного періоду у спогадах львів’ян-емігрантів

БОЙКО О. “Ефект піраміди Маслоу”, або чому комуністична більшість у Верховній Раді 1991 р. проголосувала за незалежність України

ВАСЬКІВ Н. Українсько-єврейська співпраця під час виборів до Австрійського парламенту 1907 і 1911 рр.

ГОНЧАРУК Г. До питання про фактори створення Народного Руху України

КЛЕБАН Л. “Історія української літератури” Михайла Возняка: історія написання та сприйняття її  сучасниками

КОВАЛЕВИЧ Т. Засоби тиску на український дисидентський рух та його дискредитація з боку КДБ СРСР

МІЩАНЧУК Н. Інтелектуальні зв’язки Миколи Лисенка з галицькими народовцями (друга половина XIX–початок XX ст.)

НІКІЛЄВ О. Історичні витоки відродження незалежності України

РАЙКІВСЬКИЙ І. Участь Івана Франка у виданні української преси в Галичині та його зв’язки з Наддніпрянщиною (1881–1887 рр.)

Всесвітня історія і міжнародні відносини

БАУКОВА А.  Місце і роль осторовів західного узбережжя Малої Азії у історії та економіці Середземномор’я в античну добу

КАЧАРАБА С. Йосиф Гродський – “апостол босанських русинів”

СІРОМСЬКИЙ Р. “Розвіяні ілюзії” Івана Коляски: критика національної політики в Українській РСР

СИПКО Б. Ісламська релігійна освіта в державних школах Бельгійського королівства (остання чверть ХХ–початок ХХІ ст.)

Етнологія

СІЛЕЦЬКИЙ Р. “Посадили над козаком явір та ялину, а в головах дівчиничервону калину…” (поховання під деревом: пережитки давньої традиції в українців)

ТАРНАВСЬКИЙ Р. Кафедра етнології Львівського університету: концепти проблемно-хронологічного підходу до висвітлення історії підрозділу

Рецензії

ГАЛАЙЧУК В. “Знає майстер, щу робить”. Радович Р. Б. Поліське житло: культурно-генетичні витоки та еволюційні процеси (Львів: ІН НАНУ, 2017), 852 с.

ГУДИМА Ю.  Тарнавський Р. Б. Кафедра етнології Львівського університету. Класичний період (1910–1947), Відп. ред. Михайло Глушко (Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2016), 236 с.

ТАРНАВСЬКИЙ Р.Перше українське комплексне дослідження історії Львівського університету у період Королівства Галичини та Лодомерії. Качмар В. М. Львівський університет у 1784–1918 роках: організаційні, освітньо-наукові та національні трансформації: Монографія (Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2021), 556 с.

ЯКИМОВИЧ Б. Незагоєна рана України: думи і роздуми. Вороний М. І. Вирвані з коренем. Польські звірства в Закерзонні (1945–1947). Історико-краєзнавче видання. – (Івано-Франківськ: [б. в.], 2018), 380 с.