Альдини: збережена спадщина Гуманізму (виставка-екскурсія)

14.02.2019 | 10:57

Наукова бібліотека Львівського національного університету імені І. Франка та Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла запрошують Вас на виставку-екскурсію “Альдини: збережена спадщина Гуманізму”, яку проведе Микола Ільків-Свидницький, к. і. н., завідувач відділу рукописних, стародрукованих та рідкісних книг ім. Ф. П. Максименка.

На підставі колекції альдин із фондів Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка є можливим показити як контакти Альда Мануція з іншими гуманістами й інтелектуалами, так і специфіку підготовки його видань до друку, зовнішні та внутрішні особливості альдин (формат, оправи, зошити, шрифти, папір). Альдини з колекції НБ ЛНУ ім. І. Франка представлені здебільшого латиномовними друками. Серед невеличкої грекомовної групи слід виокремити твори Ісократа, Горгія, Арістида, Алкідама та грецьку антологію. Латино- та італомовні альдини відображають історичні праці (Валерій Максим, Юлій Цезар, Саллюстій, Тіт Лівій та ін.), літературно-філософські (Катулл, Тібулл, Проперцій, Ювенал, Персій, Лукрецій, Марціал, Плавт, Овідій, кардинал Бессаріон, М.-А. Мюре та ін.), релігійні (Лактанцій), епістолографічні (Ціцерон з коментарями Паоло Мануція), філологічні (Н. Перотто, Дж. Фортуніо).

Дата і час: 6 березня о 18.00
Місце: Наукова бібліотека ЛНУ імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).

ВХІД ВІЛЬНИЙ!