Новини

Шановні випускники історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка!

23.02.2020 | 12:57

Звертаємося до Вас із проханням про меценатську підтримку створення сучасного Археологічного музею історичного факультету із широким застосування цифрових технологій.
У 2020 р. історичний факультет святкуватиме 80-річчя від часу створення. Однією з окрас факультету віддавна є Археологічний музей, початки колекції якого сягають 1880 р. З цього часу він функціонував у різних організаційних формах, а його фонди на сьогодні налічують понад 50 тис. музейних предметів. Більшість із Вас доклалися до поповнення музейної скарбниці Університету під час навчання на факультеті і проходження археологічних практик.
Остання реекспозиція музею...

Читати »

Празький громадянський центр оголошує відкритий конкурс на отримання грантів для українських громадських організацій та ініціатив

11.08.2022 | 17:12

Prague Civil Society Centre (Празький громадянський центр) оголошує відкритий конкурс на отримання грантів для українських громадських організацій та ініціатив, щоб підтримати їх у розбудові партнерства з іншими європейськими партнерами.
Prague Civil Society Centre готовий підтримати зміцнення поточного партнерства, а також встановлення нового партнерства (заявники несуть відповідальність за пошук і укладання попередньої домовленості зі своїм партнером в іншій європейській країні перед подачею заявки). Поточні грантоотримувачі Prague Civil Society Centre також мають право подати заявку.
Сума гранту становитиме від 20 000 до 120 000 євро...

Читати »

Cпеціальна стипендіальна програми для студентів та дослідників з України без ступеня кандидата наук

11.08.2022 | 17:10

Deadline – 22 серпня 2022 року

Національний науковий центр Польщі оголошує спеціальну стипендіальну програму, спрямовану на студентів і науковців з України, які внаслідок агресії росії проти України змушені були виїхати на територію Республіки Польщі.
Метою програми є надання фінансової підтримки студентам/науковцям шляхом надання їм можливості продовжувати навчання, вести роботу над магістерською чи докторською дисертацією чи здійснювати будь-яку іншу форму навчання в польських наукових установах.
Вимоги до кандидатів на стипендію:
– не має докторського ступеня або еквівалентної кваліфікації (в українській системі кандидата наук) на момент...

Читати »

Запрошуємо до Наукового товариства Львівського університету

10.08.2022 | 09:31

Починаємо підготовку до нового навчального року з пошуку людей в молоду та амбітну команду студентського і не тільки обʼєднання науковців Alma mater.

Для тих, хто:
⁃ любить науку у всіх її проявах;
⁃ трохи орієнтується в тенденціях сучасної вищої та не тільки;
⁃ втомився від онлайну та хоче розбудовувати науку в університеті;
⁃ хоче отримати досвід в організації конференцій та подій на рівні університету;
⁃ цікавиться міжнародною співпрацею та кооперацією із закладами вищої освіти України та світу;
⁃ покращити свої маркетингові навички.

Аби долучитись до команди тобі потрібно:
⁃...

Читати »

Науковий форум «Революція Гідності: на шляху до історії»

09.08.2022 | 13:33

Запрошуємо до участі в одній із найочікуваніших наукових подій у роботі Національного музею Революції Гідності – Науковий форум «Революція Гідності: на шляху до історії» – 2022 , який цього року відбудеться в онлайн-форматі 17–18 листопада.

У середовищі українських і закордонних учених ми обговоримо концептуальні підходи до дослідження феномена Майдану та поширення правдивої інформації про причини й наслідки протестних рухів у контексті російсько-української війни.
Фокус-тема цьогорічного форуму надзвичайно важлива й актуальна – “Майдани і російсько-українська війна в національному та глобальному вимірах”.
Його тематичні напрями...

Читати »

Археологічні дослідження могильника пшеворської культури

09.08.2022 | 13:31

Дякуємо за оптимізм і витримку всім безпосереднім учасникам експедиції: завідувачу кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Ярославу Онищуку, аспіранту Володимиру Сидоровичу, студентам історичного факультету Денису Слюсару, Соломії Сеняк, Віталію Лучці, випускникам факультету Христині Загайській та Богдану Гринчишину. А також висловлюємо подяку нашим друзям, колективу КЗ ЛОР “Історико-краєзнавчий музей” та особисто директору музею Ігорю Тимцю .

Результати другого року досліджень могильника пшеворської культури на Львівщині перевершили усі сподівання і вже в найближчий час будуть опубліковані в наукових виданнях.

Читати »