Коли Україна правила Росією: пост-сталінська партійна політика. Лекція Орисі Кулик

14.06.2019 | 21:49

26 червня 2019 р. о 18.30 в Центрі міської історії запрошуємо на лекцію Орисі Кулик “Коли Україна правила Росією: регіоналізм і пост-сталінська партійна політика”.

В одному популярному анекдоті добре показано поширене сприйняття про тих, хто правив Радянським союзом за Брежнєва. На питання, як можна поділити російську історію, людина назвала три епохи – допетровська, петровська і дніпропетровська. У цьому жарті присутня не лише вдала гра слів. Він вказує на явище, яке не вкладалося в голову навіть у ті часи: як постатям з провінції на південному сході України вдалося стати такими впливовими у Кремлі у 1960-1970-х роках. Пояснення часто зводяться до затертих сюжетів про особисте покровительство і зв’язки, які мали таке важливе значення для розуміння правління царською Росією і радянським Союзом. Але це ще не все – зокрема, йдеться про вплив наростаючого оборонного виробництва і економічних перетворень на внутрішню політику Радянської держави.

У лекції йтиметься про три міста — Дніпропетровськ, Київ і Львів, а також про місцевих чиновників, які розрулювали численні (і часто суперечливі) реформи пост-сталінського періоду. Основні теми – це формування регіональних систем еліт після Сталіна, вплив реформ раднаргоспів і децентралізації на місцеву і республіканську політику, а також перетворення міст і регіонів, втягнутих в радянську оборонну промисловість.

Більше про подію: http://www.lvivcenter.org/uk/chronicle/news/?newsid=3144

Др. Орися Кулик – постдокторантка стипендії Петра Яцика в Університеті Торонто. Працює над трансформацією своєї дисертації “Коли Україна правила Росією: регіоналізм і номенклатурна політика після Сталіна, 1944-1990 р.р.” на монографію.