Львів очима угорських книжників 15-17 ст.

25.09.2019 | 14:39

Історія середньовічного Львова містить чимало таємниць. Аби хоч якось упоратися з ними, дослідники зазвичай звертаються до староукраїнських, польських, німецьких, вірменських текстів. Угорські ж роботи XV–XVII ст. незаслужено обминаються, хоча тут представлені специфічні думки щодо появи княжого міста, його статусу та етнічної структури населення. У творах Антонія Бонфіні, Яноша Дечія Баранай та інших авторів ідеться про не надто прихильне ставлення до християн східного обряду. Водночас, вказано на визначну роль князя Лева – славетного воїна, якого порівнюють з імператором Карлом Великим. Яким чином поєднувалися ці оцінки і як вони еволюціонували протягом століть?

ЛЕКТОР: кандидат історичних наук Ілля Паршин, доцент кафедри історії середніх віків та візантиністики Львівського національного університету імені Івана Франка; науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України.

КОЛИ? 27 вересня (п’ятниця), 19.00;
ДЕ? Підземелля Гарнізонного храму (вул. Театральна, 11; вхід з просп. Свободи);