Міське питання у Центрально-Східній Європі поч. ХХ ст. | Лекція

02.10.2019 | 10:02

Дев’ятнадцяте століття стало переламним моментом в урбанізації та індустріалізації Європи. Усі європейські суспільства, від заходу до сходу, зазнавали чимало важливих змін, пов’язаних з переходом від сільського до міського стилю життя. Зростання чисельності міського населення породило багато нових проблем і викликів, як-от житлові умови, бідність, забруднення повітря чи початкова освіта. Усі їх слід було вирішувати місцевій владі, а це вже перетворювалося на політичні питання. Амбітні погляди на реформу соціальної сфери формувалися паралельно з програмами муніципальних реформ. Місто майбутнього уявляли як модерністичну утопію з широким спектром самоуправління.

За цих умов урбаністичний розвиток у Центрально-Східній Європі був парадигматичний. Найбільші міста Російської імперії, а також Австро-Угорщини, такі як Варшава, Лодзь чи Львів, мусили впоратися з типовими проблемами швидких темпів зростання. Однак, їхня ситуація дещо відрізнялася, через політичну ситуацію у кожній з імперій, а також місце цих міст у національних дискурсах.

Лекцію читатиме Каміль Шмєховський – історик, PhD з історії Польщі, закінчив Університет Лодзі у 2013 р. Коло наукових інтересів – урбаністика, аналіз прес-дискурсу, процеси модернізації у Польщі XIX-XX століття, історія м. Лодзь.

✔ 8 жовтня 2019 р. о 18.30
✔ вул. Богомольця, 6

Лекція відбуватиметься польською мовою з синхронним перекладом.

Деталі: http://www.lvivcenter.org/uk/chronicle/news/?newsid=3261