Міжнародний науковий форум «Україна в епоху Голодомору: влада, опір, ідентичність»

10.10.2023 | 11:59

Міжнародний науковий форум покликаний охопити комплекс наукових проблем, пов’язаних з осмисленням опору українського суспільства сталінській політиці Голодомору, а також висвітлити ідеї популяризації знань про Голодомор у публічній історії та шкільній історичній освіті.

Коли: 23–25 листопада 2023 року

Формат події: змішаний: очний та онлайн

Місце проведення: місто Київ

На панельних дискусіях планують охопити такі теми:

• теоретико-методологічні засади досліджень опору, зокрема понятійно-категоріальний апарат, категорії «влада» й «опір», форми опору в сучасній гуманітаристиці та особливості інтерпретації джерел;

• концептуалізація досліджень опору українського суспільства геноцидній політиці творення голоду, зокрема форми й географія опору, культура та ідентичність.

• російсько-українська війна й пам’ять про Голодомор як простір спротиву, зокрема завдання шкільної історичної освіти, популяризація наукових знань через музеї, розвиток інтегрованих цифрових ресурсів документальної спадщини епохи Голодомору.

У заявці для участі в конференції зазначте тему й основні ідеї виступу (300 слів), додайте резюме та надсилайте на електронну пошту holodomor.conference.2023@gmail.com.

З питаннями звертайтеся за телефоном + 38 050 512 21 15 — Наталя Богданова.

Кінцевий термін подання заявок — 7 листопада 2023 року.

Організатори відшкодують витрати учасників на проїзд, проживання та харчування.

Захід організовують Міністерство освіти і науки України, Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України Національної академії наук України, Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), Національна спілка краєзнавців України, Національний музей Голодомору-геноциду, Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.