Пам’яті Фелікса Кірика (24.09.1933 – 24.04.2022)

26.04.2022 | 11:32

Академічна спільнота історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка сумує з приводу смерті видатного польського історика-медієвіста, доктора honoris causa Львівського університету Фелікса Кірика.

У 1992 р. професор Фелікс Кірик став співзасновником і натхненником багатолітнього  українсько-польського наукового видавничого проєкту «Львів: місто – суспільство – культура», який реалізовувався Львівським національним університетом імені Івана Франка та Педагогічним університетом у Кракові. Будучи ученим з дуже широким горизонтом знань, виступав як невтомний популяризатор історії. Свої наукові інтереси зосереджував у галузі локальної історії. Автор і науковий редактор численних праць з історії міст і містечок Південно-Східної Польщі та західних теренів України. Як ректор Вищої педагогічної школи (у 1993–1999 рр.; тепер Педагогічний університет) у Кракові зробив вагомий внесок у налагодження плідної співпраці між істориками Польщі й України, став одним із знакових співтворців добросусідських українсько-польських відносин.

Висловлюємо найщиріші співчуття рідним, близьким і колегам.

Вічна пам’ять!