Пам’яті нашого колеги Рустема Мамут оглу Аблятіфова

27.09.2022 | 16:13

На війні з московськими окупантами загинув наш колега, історик, кримськотатарський громадський діяч Рустем Мамут оглу Аблятіфов (позивний «Ногай»).

Рустем Мамут оглу народився 3 грудня 1964 р. в Одесі. Працював на кораблях Чорноморського морського пароплавства, екстерном закінчив навчання в Одеській державній морській академії. У 1992 р. повернувся з родиною до Криму. У 1998 р. закінчив юридичний факультет Таврійського інституту підприємництва та права, а в 2002 р. – Українську академію державного управління при Президентові України. Брав активну участь у кампанії з набуття громадянства України раніше депортованих кримських татар. З 2002 р. до 2006 р. працював у Державному комітеті України у справах національностей та міграції на посадах начальника відділу міжнародних зв’язків та заступника начальника управління у справах національностей; у 2006–2007 рр. – головним консультантом юридичної служби у Представництві Президента України в АР Крим; у 2008–2010 рр. – політичним аналітиком, заступником директора Агенції «Кримські Новини» (Сімферополь).

Рустем Мамут оглу був активним учасником руху «Євромайдан Крим» та подій Революції Гідності. Після анексії Криму російською федерацією у 2014 р. був змушений виїхати з родиною до Львова. Вступив до аспірантури Львівського національного університету імені Івана Франка (аспірант кафедри історії середніх віків та візантиністики), викладав студентам-історикам спецкурси з історії киримли. З липня 2016 по січень 2018 року брав участь в Антитерористичній операції на Сході України у складі одного з добровольчих підрозділів. У 2017 р. нагороджений пам’ятною відзнакою «За оборону Авдіївки».

29 серпня 2022 р. у Львівському університеті Рустем Мамут оглу Аблятіфов захистив дисертацію на тему «Кримська діаспора Туреччини у процесі репатріації киримли на історичну Батьківщину (кін. 1980-х – поч. 2000-х рр.)» з галузі знань «Гуманітарні науки» за спеціальністю «Історія та археологія»… На днях мав отримати диплом доктора філософії…

Вічна пам’ять Героєві!