Показ документального фільму «Соловей співає. Доки голос має»

22.11.2019 | 09:42

25 листопада 2019 р. о 13.00 у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.Івана Франка (вул.Драгоманова, 5) відбудеться показ документального фільму «Соловей співає. Доки голос має». Творча група: Леся Воронюк, Сергій Кримський, покійний Олексій Доля, Сергій Мартинов, Анастасія Федченко, Демид Єлізаров, Валентин Грінберг, Олександр Ткачук, Роман Гоменюк, Денис Костандов, Денис Олейнік та інші.

Документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має» – новаторське та монументальне дослідження проблеми мовного питання в Україні. Автори аналізують мовну ситуацію не в звичайній, поширеній формі протистояння політичних сил, а досліджують значно глибші причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови.
Автори фільму намагаються знайти відповідь на запитання: «Чому спілкуватися в Україні 21 століття українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому ці громадяни відчувають відторгення та спротив?». Щоб відповісти на це запитання, творці докуменального фільму занурюються вглиб історії та досліджують, об’єктивно руйнують міфи, які століттями насаджувалися як єдина істина щодо меж, сфер, носіїв української. Як часто вам доводиться чути поширене «Какая разница, на каком языке», «Мова не має значення», «Українською спілкувались лише в селах», «Української ніколи не було в Києві»? Чи замислюється кожен із тих, хто ретранслює ці ідеї, що насправді вони були майстерно інтегровані в суспільну думку пропагаднами Російської імперії, Радянського Союзу, Російської Фередації? І головне – чи задумуються їхні ретранслятори, навіщо?
Авторський колектив фільму вперше в історії української документальної журналістики аналізують українське мовне питання через призму досвідів інших країн, зокрема Білорусі та Ізраїлю. Історія цих держав доводить думку про те, що мова була і особливо гостро сьогодні є одним із головних факторів національної безпеки та цілісності багатьох країн, а також важливим фактором у стані гібридної війни, в яку втягнуто Україну. Завдання, яке ставила перед собою творча група, не загострювати конфліктну ситуацію, а привернути увагу до потреби поширення правдивої історії та перевіреної інформації.

докладніша інформація за посиланням: https://www.facebook.com/solovejspivae/