Презентація дослідження В.Старосольського “Принцип більшості”

13.02.2019 | 10:48

Вперше за сто років українською мовою!
Праця Володимира Старосольського «Das Majoritätsprinzip» є цитованою як у часи першодруку, так і сучасними італійськими, німецькими, американськими, французькими та іншими дослідниками цієї проблематики. Тож нарешті є нагода ознайомитись і для українських науковців
Де? Дзеркальна зала ЛНУ ім.І.Франка
Коли? 13 лютого (середа), 14:00

Посилання на книжку тут: http://www.litopys.lviv.ua/node/2422?fbclid=IwAR2k_O2BzYEP0LuzYvdHV4vnNYG6CUGWcl6QiL5FGd9Axd_mbKkbZCjuVI0

Документальний фільм. Історична правда з Вахтангом Кіпіані: Адвокат Старосольський: https://www.youtube.com/watch?v=jfbQXuq9cpY

У видавництві «Літопис» наприкінці 2018 року, а це дуже значимо, адже саме 25 грудня 1939 року, Володимира Старосольського підступно заарештовано, каральними радянськими органами, у приймальні ректора Львівського університету, побачила світ праця адвоката-професора Володимира Старосольського «Das Majoritätsprinzip» [Принцип більшості, Відень, 1916)] вперше за сто років у перекладі українською мовою, з цінними матеріалами до неї, як-от: ґрунтовна біографічна стаття під назвою «Володимир Старосольський – видатний український правник, вчений і суспільно-політичний діяч» професора Станіслава Стемпєня з Перемишля, синтетична стаття «Адвокат-професор Володимир Старосольський» Анни Петрів а також матеріали до бібліографії Володимира Старосольського (Михайло Петрів), наукові редактори Ганна Федущак-Паславська та Анна Петрів. Переклад з німецької мови Костянтина Поліщука. Автор проекту видання і упорядник Михайло Петрів. Книжка супроводжена широким резюме українською, англійською, німецькою, французькою та польською мовами, покажчиком імен.
Фундаментальне дослідження Володимира Старосольського «Das Majoritätsprinzip» [Принцип більшості] опубліковане німецькою мовою у 1916 році у Віденських Державознавчих Студіях і є визначним внеском автора у світову правову думку.
За твердженням професора Едмунда Бернатціка праця Володимира Старосольського «Принцип більшості» є першим систематичним опрацюванням із зазначеної проблематик, яка стала результатом наукових стажувань Володимира Старосольського у Берлінському, Ґрацькому та Гейдельберзькому університетах.

Праця Старосольського «Принцип більшості» вийшла як ІІІ-й том у серії «Бібліотека Адвокатури України»; Т. ІІІ = Series: «Library of the Advocacy of Ukraine»; Vol. ІІІ завдяки фінансовій підтримці адвокатського об’єднання «Актіо», адвокатської компанії «Прокопишин і Партнери» та упорядника.