Відбувся круглий стіл “Геноцид українців, євреїв і ромів: вивчення, пам’ять і відповідальність”

26.04.2024 | 11:00

24 квітня 2024 року відбулася друга зустріч із циклу «Актуальні діалоги про шкільну історичну освіту». Працівники кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР ЛОІППО спільно з історичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка організували круглий стіл «Геноцид українців, євреїв і ромів: вивчення, пам’ять та відповідальність», у якому взяли участь майже 50 вчителів історії Львівщини.

🔶️Павло Хобзей, директор КЗ ЛОР ЛОІППО, підкреслив важливість співпраці з історичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка, спонукав учителів до розмови про роль особистості вчителя у вивченні важливих історичних тем.

🔶️Руслан Сіромський, доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету, професор кафедри світової історії модерного часу Львівського національного університету імені Івана Франка, розставив важливі акценти у доповіді «Заперечення через замовчування: Голодомор 1932–1933 рр. в російських підручниках історії», нагадав присутнім про нещодавно презентовану книгу Андрія Козицького «Велика брехня: Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору».

🔶️Виступ Андрія Козицького, доцента кафедри світової історії модерного часу історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, «Політика пам’яті та геноцид: європейський досвід і українські реалії» викликав жваве обговорення. Присутні змогли отримати відповіді на теоретичні питання та практичні поради.

🔶️Ірина Костюк,викладачка кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР ЛОІППО, підготувала матеріал за темою «Педагогічні технології вивчення складних питань історії на прикладі геноциду ромів в Україні».

🔶️Участь в круглому столі взяли працівники кафедри суспільствознавчої освіти КЗ ЛОР ЛОІППО Ліліана Кудрик, Костянтин Баханов, Світлана Баханова, завідувачка кафедри Галина Сохань, заступник директора КЗ ЛОР ЛОІППО Ігор Танчин.

🔶️Модерувала зустріч Ірина Васильків,старша викладачка КЗ ЛОР ЛОІППО.