Відбувся науковий семінар «В’ячеслав Липинський і Дмитро Дорошенко: історики українського державотворення (до 140-річчя від дня народження)»

20.04.2022 | 12:18

Учора, 19 квітня 2022 року, відбувся науковий семінар «В’ячеслав Липинський і Дмитро Дорошенко: історики українського державотворення (до 140-річчя від дня народження)», спільно проведений історичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка, Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Історичною комісією Наукового товариства ім. Шевченка. З вітальним словом до учасників наукового семінару звернулися заступниця Департаменту освіти і науки ЛОДА, канд. філософ. наук Ольга Котовська, заступник декана історичного факультету з наукової роботи, д-р історич. наук Руслан Сіромський та від Історичної комісії НТШ старший науковий співробітник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, канд. історич. наук Андрій Фелонюк. Доповідачами виступали д-р історич. наук, професор, завідувач відділу джерелознавства нової історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Ігор Гирич (тема: «Липинський і Дорошенко: “друге крило” української громадської думки (до 140-ліття від дня народження)»; доцент кафедри новітньої історії імені М. Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук Мар’ян Мудрий (тема: «Від держави та через державу до нації: В’ячеслав Липинський як політичний мислитель»; доцент кафедри новітньої історії імені М. Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук Олег Павлишин (тема: «Стосунки В’ячеслава Липинського з галицькими українцями»). Засідання завершилося науковою дискусією.