Єзуїтські корені університетської традиції Львова

03.10.2018 | 09:20

11.10.2018 р., 19.00 год., Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла

Академічні традиції Львова сягають XVII ст. У 1661 р. єзуїтська школа отримала “гідність академії і титул університету” від короля Речі Посполитої Яна ІІ Казимира. Ця подія дала поштовх для подальшого розвитку вищої освіти у місті Лева. Увесь навчальний процес та життя спудеїв формувався на основі “Ratio Studiorum” (“Уклад студій)”, що був завтреджений у 1599 р. Єзуїтський університет у Львові функціонував до 1773 р. У кінці XVIII ст. освітні традиції єзуїтів знайшли продовження у відновленому Йосифом ІІ Львівському університеті.

Захід приурочений до трьох важливих дат в історії Товариства Ісуса та Львівського університету: 410-річчя Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка (створена у 1608 р. як книгозбірня єзуїтського колегіуму та школи); 10-річчя від виходу українського перекладу освітнього документа єзуїтів – Ratio Studiorum; а також Дню Університету (саме 11 жовтня 1999 р. наказом Президента України Львівському університету було присвоєно статус “національного”).

Учасники заходу:
Василь Кметь, к. і. н., доцент, директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка,
о.Олексій Бределєв Т.І. – настоятель Згромадження єзуїтів у Львові.

Опісля заходу всі бажаючі матимуть нагоду придбати українське видання Ratio studiorum.

Вхід вільний!