2018-2019, випуск 19-20

Рекомендувала до друку Вчена рада Університету протокол № 60/12 від 26 грудня 2018 р.

Наукові зошити історичного факультету Львівського університету. Збірник наукових праць.
2018–2019. Випуск 19–20. Ювілейний збірник на пошану Степана Качараби. 569 с.

Proceedings of History Faculty of Lviv University. Collection of scientific articles. 2018–
2019. Issue 19–20. Festschrift in Honour of Stepan Kacharaba. 569 p.

РЕДАКЦІЙНА КОЛЕГІЯ:
д-р істор. наук, проф. Б. З. Якимович (головний редактор), канд. істор. наук, доц. І. І. Федик (відповідальний редактор), мґр. Л. Шелестак (відповідальний секретар), д-р габіліт., проф. В. Бонусяк, д-р істор. наук, проф. М. С. Глушко, д-р істор. наук, проф. В. Є. Голубко, д-р істор. наук, проф. Б. В. Гудь, д-р габіліт., проф. Р. Жерелик, д-р істор. наук, проф. Л. О. Зашкільняк, д-р істор. наук, проф. К. К. Кондратюк, д-р істор. наук, проф. Ю. І. Макар, канд. іст. наук, доц. Р. В. Масик, д-р істор. наук, проф. І. Г. Патер, д-р істор. наук, проф. О. М. Петречко, канд. істор. наук, доц. Т. С. Полещук, д-р істор. наук, проф. Р. Б. Сілецький, д-р істор. наук, доц. І. Я. Соляр, канд. істор. наук, доц. Р. Б. Тарнавський, д-р габіліт., проф. С. Цяра, д-р габіліт., проф Р. Щиґєл.

СІРОМСЬКИЙ Р.  “У житті вченого головні біографічні факти – книги”: огляд наукових досліджень професора Степана Качараби

ВСЕСВІТНЯ ІСТОРІЯ ТА МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ

РАЙТАРОВСЬКА Н. Скандинавсько-слов’янські зв’язки у VIII – X ст. (на прикладі політики данських Скольдунґів)

ДИМИДЮК Д. Вірмено-візантійські відносини у рефлексії вірменської еліти

ҐОЛЕМБЙОВСЬКА-ТОБІАШ А. Ліхтарі померлих у кракові: від знаку “раптової смерти” до символу історії міста

СИПКО Б. Ісламська релігійна освіта та приватні мусульманські школи на зламі ХХ – ХХІ ст.: австрійсько-французькі контрасти

КОМАР В.  Молодіжна політика в санаційній Польщі 1930-х років

ДАВНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ, ЕТНОЛОГІЯ ТА МУЗЕЄЗНАВСТВО

ЩОДРА О. Між норманізмом та антинорманізмом: дискусії про походження Руси у світлі писемних джерел

РАЧКОВСЬКИЙ Г. Форми сільських поселень південно-західної Волині в середині ХІХ – на початку ХХ ст.

КУШНІР В., МАРИСКЕВИЧ Т. Проблема предмету та методів музеєлогії у сучасному музеєзнавчому дискурсі: основні підходи та альтернативні погляди

НОВА І НОВІТНЯ ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

МУЗИЧКО О. Дослідження Волині у південноукраїнській історіографії (ХІХ – початок ХХ ст.) БАБЕНКО Л. Українське питання на сторінках газети “Хлібороб”

МАЛЮТА О. Фінансово-економічна діяльність Другої Української Народної Республіки

ТИЧКА Г.-М.  Представництва уряду ЗУНР у Парижі (1919–1923)

КАЛИНЯК Л. Польські селянські партії Західної України (1928–1931): від конфронтації до об’єднання

ФЕДИК І.  Органи правопорядку як частина національної політики міжвоєнної Польщі щодо єврейського населення в Галичині

СІРОМСЬКИЙ Р.  “Без права на свободу переміщення”: образ Української РСР у візіях канадських туристів (кін. 1950–1960-ті рр.)

ПІДКОВА І.  Становлення опозиційного парламентського блоку у Верховній Раді Української РСР (1990 р.)

БОДНАР Г. Через творчість та на барикадах. Митці в протестних акціях осені 2013 – зими 2014 років: особливості сприйняття і самопрезентації

КУЗИК С. Розвиток міжнародного туризму України від найдавніших часів до сьогодення

ВІЙСЬКОВА ТА ВОЄННА ІСТОРІЯ

ЯКИМОВИЧ Б. Балканські оповіді Андрія Чайковського: антиімперські та антивоєнні аспекти, сучасний вимір

ГОЛУБКО В. Організація постачання і фінансування українських військ періоду Національної революції 1917–1920 років

МРАКА І.  На службі ІІ Речіпосполитої: українці в оцінках польських офіцерів

ШЕЛЕСТАК Л.  Військова кафедра Львівського політехнічного інституту в повоєнному десятилітті (1944–1956)

ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО

ВАСЬКІВ Н. На шляху до рівноправности: Ф. Смолька та “єврейське питання” в Галичині у середині ХІХ ст.

ПІРКО М., СЕРЕДЯК А. Видавничий діялог з українським суспільством в умовах польської влади (на прикладі видань І. Тиктора та Товариства “Просвіта”)

КУПИН Л.  З повсякдення еміґрантів у Львові міжвоєнного двадцятиліття

МАСИК Р.  Туризм у Східній Галичині в міжвоєнний період: історико-економічний аспект.

БАРАН З. Дев’ять днів “Золотого вересня” 1939 р. у спогадах українських еміґрантів зі Львова

ІСТОРІЯ ЛЬВІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

КАЧМАР В. Адольф Бек – про Львівський університет в період Першої світової війни

КОЗИЦЬКИЙ А.  Анджей Ґавронський (1885–1927): визначний політолог та організатор сходознавчих студій у Львівському університеті

ТАРНАВСЬКИЙ Р. Міжнародна діяльність народознавців Львівського університету в 1920-х – на початку 1940-х років.

ДУДЯК О. Викладання музеєзнавства на історичному факультеті Львівського університету імені Івана Франка у другій половині ХХ – початку ХХІ ст.

РЕЦЕНЗІЇ

РОЖИК М.  Рец. на: Ольга Щодра. Історична географія України. Від найдавніших часів до кінця ХVІІІ століття. (Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2016), 296.

ГОРИНЬ В. Рец. на: Тарас Шевченко і Галичина. Статті і матеріали. Упоряд. і ред. Феодосій Стеблій. (Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка, 2014), 424.

ГЛУШКО М.  Рец. на: Роман Радович, Народна архітектура Старосамбірщини ХІХ–першої половини ХХ ст. (житлово-господарський комплекс). (Київ: Видавець Олег Філюк, 2015), 351.