Дмитро Пугач – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія і археологія»

16.04.2021 | 14:38

Нещодавно на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Історія і археологія», учасниками якого були студенти із 22 закладів вищої освіти України.

За результатами рецензування та після проведення підсумкової науково-практичної конференції, в рамках якої учасники презентували свої дослідження, галузева конкурсна комісія підбила підсумки ІІ туру конкурсу та визначила переможців.

Так, відповідно до результатів конкурсу, диплом І ступеня здобув студент історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Дмитро Пугач, який презентував роботу на тему «Соціальне становище населення ЗУНР у 1918 – 1919 рр. (на прикладі Рудківського повіту)». Над дослідженням Дмитро працював разом з науковим керівником – доцентом кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Олегом Павлишиним, який є одним із найфаховіших спеціалістів у галузі історії ЗУНР.

«У фокусі мого дослідження перебували практичні побутові, продовольчі, комунікаційні, гуманітарні та медичні проблеми, з якими стикалися адміністрація та жителі сільських громад та провінційних містечок молодої галицької держави. Ці аспекти суспільного життя проаналізовано на мікрорівні Рудківського повіту, що дало змогу як відобразити загальнодержавні труднощі у локальному масштабі, так і показати місцеві особливості прифронтового регіону», – розповідає студент. Дмитро додає, що його наукова розвідка ґрунтувалася на неопублікованих архівних документах, які дають унікальну змогу цілісно розкрити тогочасну історію Рудеччини, що практично неможливо для інших місцевостей ЗУНР. За словами молодого історика, тема роботи є актуальною, адже проблематика соціального становища населення переважно залишилася поза увагою тематичної історіографії.

Дмитро поділився також враженнями від участі у конкурсі, підкресливши гарну організацію заходу, незважаючи на карантинні умови: «Конкурс справив на мене доволі позитивне враження. Чудово було побачити своїх колег з інших університетів і почути їхні оригінальні, насичені цікавою інформацією презентабельні доповіді. Окремо хочу подякувати журі – попри те, що я вже не вперше беру участь у конкурсах наукових робіт, такої активності суддів у фаховому коментуванні робіт та запитаннях до конкурсантів я ще не зустрічав».

Щиро вітаємо Дмитра Пугача та його наукового керівника Олега Павлишина з перемогою! Бажаємо натхнення до праці, реалізації усіх наукових планів і задумів!