Лекція Ганни-Меланії Тички “Аntemurale: ЗУНР у контексті антибільшовицької боротьби 1918–23”

15.11.2018 | 09:11

З нагоди сторіччя із дня проголошення ЗУНР, 16 листопада о 16.00 в Національному музеї – меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться відкрита лекція кандидатки історичних наук Ганни Тички на тему: Аntemurale: ЗУНР у контексті антибільшовицької боротьби 1918–1923рр.

Дослідниця ознайомить із створенням та діяльністю ЗУНР у контексті міжнародних подій 1918–1923 рр. та роллю української республіки в антибільшовицькому протистоянні.

Історикиня розповість історію ідеї “форпосту Європи” та її актуалізацію в період польсько-української війни. Окрему увагу буде звернуто на поляризацію суспільної думки, зокрема про відмінності між польськими та українськими уявленнями про приналежність Галичини у контексті боротьби проти більшовицької загрози.

Ганна-Меланія Тичка проаналізує державницькі концепції Степана Томашівського та його бачення української галицької держави як «форпосту Європи проти східних варварів».

Супроводом розповіді стане презентація слайдів у музейному кінозалі.

Вхід до музею та на захід – вільний!
За адресою: Львів, вул. Степана Бандери, 1 (вхід із вул. К. Брюллова)

Ганна-Меланія Тичка закінчила історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2018 р. здобула науковий ступінь кандидата історичних наук, є авторкою наукових публікацій з історії ХХ століття.