Лекція “Військові формації доби Української революції 1917-1921”

09.10.2020 | 09:00

Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. Сьогодні вони стримують ворога в Донецькій та Луганській областях, а також готові до виконання поставлених завдань скрізь, де в цьому виникне потреба.
Сто років тому значення власного війська для України було надзвичайно важливим, адже молодій державі з перших і до останніх днів існування доводилось боротися з агресією сусідів. У вирі боротьби формувалося військо Української революції 1917–1921 рр. Воно увібрало в себе національні традиції минулих епох, але при цьому постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності.
Про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині розповість під час онлайн-лекції співробітник Інституту національної пам’яті Максим Майоров. Послухати історика наживо можна буде 12 жовтня о 17:00. Трансляція відбудеться на офіційній фейсбук-сторінці УІНП:

https://www.facebook.com/uinp.gov.ua

Лекція присвячена Дню захисника України, який відзначаємо щорічно на свято Покрови, 14 жовтня.