Лекції професора Інституту чеської історії філософського факультету Карлового університету у Празі, старшого наукового співробітника Інституту історичних наук Словацької академії наук доктора Мірослава Міхели

14.05.2018 | 08:55

Упродовж тижня з 7 до 11 травня 2018 року студенти-історики Львівського університету мали можливість слухати лекції професора Інституту чеської історії філософського факультету Карлового університету у Празі, старшого наукового співробітника Інституту історичних наук Словацької академії наук доктора Мірослава Міхели. Візит вченого відбувався в рамках реалізації магістерської програми спеціалізації «Центральна Європа в історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці», яку започатковано у Львівському національному університеті імені Івана Франка за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду у 2016 році.

На заняттях, які є частиною навчального курсу «Полагоджуючи з недавнім минулим: національна пам’ять і посткомуністичний перехід в Центрально-Східній Європі», доктор Міхела розмірковував про роль історичної пам’яті в трансформаційних процесах у Словаччині, Чехії й Угорщині після повалення комунізму, формуванні демократичного суспільства та нової європейської ідентичності цих країн. Перебування науковця у Львівському університеті завершив науковий семінар, на якому словацький професор ознайомив студентів із досвідом виконання у Карловому університеті Праги європейських наукових проектів «Горизонт 2020».

Світлини: Олега Вівчарика