Лекція “Психологічний та етносоціальний аспект війни на Сході України”

27.04.2018 | 09:59

“Жива книга” на Історичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка з дещо незвичною темою: “Психологічний та етносоціальний аспект війни на Сході України”: згадували наших Захисників, завдяки яким ми маємо змогу займатися повсякденними справами у мирному місті; говорили про значний відсоток тих, хто перебуває у “психологічному дезертирстві” – занадто високий відсоток як для країни, що є у війні; про волонтерство, зокрема, згадувала істориків-волонтерів Chrystyna Pikulyts’ka, Anastasia Kilar, молодих людей з життєвою позицією, що гідна наслідування! Мали честь вітати на нашій зустрічі учасника бойових дій, Воїна славетної 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ Aleks Stafinyk, переглянули документальний фільм “Транзитний пункт” (Олекса – один з головних героїв), у якому розповідається про життя депортованих лемків Луганщини до війни, про лемківські ватри, а потім війна…Луганський аеропорт…розстріляні лемківські сім”ї лише за те, що наважилися допомагати нашим Захисникам продуктами, медикаментами, про жорстокий полон, через який пройшов батько Олекси. Я глибоко вдячна Олексі за те, що зміг говорити про ці страшні події, які торкнулися його особисто! Глибока подяка викладачам та студентам за щиру та теплу зустріч, зокрема, організаторам Роман Тарнавський та Ruslan Siromskyi. Вдячна Ігор Фльорко таІгор Галушка – Бійцям-Азовцям, Майданівцям, “Янголам Інститутської”, добрим друзям Олекси, які змогли своєю присутністю вшанувати нашу зустріч. Наприкінці продекламувала вірш Юрій Руф (Юрій Руф Львівський): “…Не всі поснули, хтось не спить” Лише пліч-о-пліч, усі разом, ми зможемо здобути мир та перемогу!