Магістерська програма “ЦЕНТРАЛЬНА ЄВРОПА В ІСТОРІЇ: ВІД БАГАТОНАЦІОНАЛЬНИХ МОНАРХІЙ ДО ВИШЕГРАДСЬКОЇ СПІВПРАЦІ”

07.09.2016 | 17:57

У 2016/2017 навчальному році Львівський національний університет імені Івана Франка за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду започатковує нову дослідницьки орієнтовану магістерську програму спеціалізації, присвячену вивченню історичного досвіду країн Вишеградської четвірки (Польща, Словаччина, Угорщина, Чеська Республіка) „Центральна Європа в історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці”.

Ця програма відкрита в рамках програми „Вишеградські гранти для університетів країн „Східного партнерства”, що має на меті сприяти і підтримувати запровадження і розвиток курсів чи освітніх програм, спрямованих на поширення досвіду країн Вишеградської четвірки у сфері демократизаційних і трансформаційних процесів, регіонального співробітництва, інтеграції до ЄС та ін.

Завдяки підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду програма спеціалізації залучає викладачів з провідних університетів і академічних установ країн Вишеградської четвірки, зокрема Ягеллонського університету і Педагогічного університету в Кракові (Польща), Карлового університету в Празі і Остравського університету (Чеська Республіка), Пряшівського університету (Словаччина), Національного наукового центру Польщі, Угорської академії наук і Комітету національної пам’яті (Угорщина).

Програма пропонує навчальні курси:

• Річпосполита трьох народів: історія і міф
  • Габсбурзька монархія як центральноєвропейська історія і ностальгія
  • Творення модерної Центральної Європи: Габсбурзька модернізація і слов’янська політика
  • Умови життя, насильство і демографічні зміни в модерній Центральній Європі
  • Центральна Європа в міжнародних відносинах європейських держав з 1918 року до сьогодення
  • Полагоджуючи з недавнім минулим: національна пам’ять і посткомуністичний перехід у Центрально-Східній Європі

Деталі та умови на інтернет-сторінці програми: http://projects.lnu.edu.ua/ce-program/

Урочиста презентація нової магістерської програми відбулась 6 вересня 2016 року.

Детальніша інформація про захід на інтернет-сторінці Університету.

about-1024x768

Світлини з презентації Програми (Прес-центр Університету):