Міжнародна студентська наукова конференція “Історична освіта і наука в Центральній та Східній Європі: минуле та сучасність”, 15–16 квітня

18.04.2016 | 17:30

Рисунок1 Рисунок2 Рисунок4 Рисунок5

Рисунок6  Рисунок7  Рисунок8

15–16 квітня у приміщенні Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) відбулася міжнародна студентська наукова конференція Історична освіта і наука в Центральній та Східній Європі: минуле та сучасність.

Учасники конференції виголошували доповіді у двох тематичних секціях:

• Спеціальні галузі історичної науки: між джерелом, інтерпретацією та історичною пам’яттю
  • Історична регіоналістика: DE MEDII AEVI AD MODERNITAS

У конференції взяли участь студенти з  України та Польщі. Зокрема, студенти-гості з Варшавського університету та студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, Українського католицького університету, Запорізького національного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Програма конференції

Перелік учасників конференції

Питання для круглого столу (15 квітня 2016 р.)

Графік конференції

Звіт з конференції та світлини на сайті Львівського медієвістичного клубу

Також на fasebook-сторінці Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені І. Франка можна відшукати наступну інформацію про результати цього форуму молодих науковців.

15–16 квітня 2016 р. у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась студентсько-аспірантська конференція “Історична освіта і наука в Центральній та Східній Європі: минуле та сучасність”. Всі заходи Конференції було проведено у Науковій бібліотеці Франкового університету. Форум молодих науковців об’єднав студентів-істориків львівських вишів, а також колег із Варшавського університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Запорізького національного університету.

Ідею провести конференцію, присвячену актуальним проблемам історичної науки та освіти, було ініційовано з боку студентських наукових організацій історичного факультету Франкового університету, зокрема – Львівського медієвістичного клубу та Наукового товариства студентів, аспірантів і молодих учених. Ініціативу підтримало керівництво факультету та адміністрація Наукової бібліотеки. Під час роботи конференції було проведено два секційні засідання – “Спеціальні галузі історичної науки: між джерелом, інтерпретацією та історичною пам’яттю” та “Історична регіоналістика: de Medii Aevi ad Modernitas”.

Із вітальним словом до молодих науковців звернувся директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василь Кметь, у якому наголосив, що одне із головних сучасних завдань університетської книгозбірні – стати майданчиком для налагодження діалогу в науковій та культурній сферах.

Цього разу учасниками наукового форуму стали як студенти та викладачі вишів Львова, Чернівців та Запоріжжя, так і Варшави. Адже у спільній історії України та Польщі є достатньо багато дискусійних питань, тому саме такий формат допоможе налагодити діалог та забезпечити незаангажованість нового покоління істориків – нинішніх студентів та аспірантів.

Тематика доповідей була широкою та охоплювала ряд актуальних питань не тільки з історії польсько-українських відносин (доповідачі: Сурала Войцех, Ковальчик Рафал), але й окремі проблеми з історії України (Василенко Валерій, Тимців Христина, Рошко Катерина, Знак Марта, Табінська (Антоняк) Ірина) та Польщі (Нестерук Богдан, Радецький Назар, Томчак Марта, Петричак Іван, Дрецький Роман). Водночас, на конференції було розглянуто ряд питань зі всесвітної історії. Результати своїх останніх досліджень з історії Японії та японістики презентували Лах Роман, Бреславська Ірина, Гродзіцький Євген. Змістовними та цікавими були також виступи Розлуцької Соломії та Завадовської Христини про те, як іспанці уявляли Новий світ, та яке було уявлення про Іспанію у європейців у Новий час. Про популярність вивчення середньовічної Скандинавістики говорили Райтаровська Наталія, Бугай Діана та Кіорсак Владислав. Окреме місце займали дослідження з історії середньовічної Вірменії (Димидюк Дмитро), кодикології середньовічних книг (Скшентувенська Ксенія), італійських воєн кінця XV – середини XVI ст. (Оліярчук Тарас), особливості чеського національного відродження у ХІХ ст. (Савчук Анжеліка) та проблем популяризації історії в інтернетпросторі (Камерістов Ростислав).

Також польські студенти передали колекцію книг із сучасної історіографії до фондів Наукової бібліотеки Львівського університету. Водночас гості з Варшави, Чернівців та Запоріжжя отримали подарунки від Університетської книгозбірні Львівського університету на згадку про конференцію та діалог порозуміння, а також плідну наукову дискусію.

Крім обговорень тем доповідей під час роботи секцій, учасники конференції “Історична освіта і наука в Центральній та Східній Європі: минуле та сучасність” мали нагоду відчути інтелектуальну атмосферу Львова – оглянути приміщення найдавнішої книгозбірні України (Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка), а також поблукати старовинними вуличками Львова. Ця мандрівка лабіринтом спершу львівських кам’яниць, а далі – стелажів з мільйонами старовинних і сучасних книг, за словами гостей Конференції, без перебільшення, була захоплюючою!

Проведена конференція продемонструвала високий рівень історичних знань наукової молоді та широкі можливості для розвитку історичної науки, чудові перспективи для співпраці зі студентами зарубіжних вишів і проведення спільних історичних діалогів та вирішення різноманітних проблем, зокрема в українсько-польській історії.

Кілька світлин з заходу, які є частиною фотоальбому конференції.

13029438_773534062747733_360124026693717444_o 12998511_496636437191049_8768687640275432306_n 13000313_1555655504731021_1521771041235257415_n 12983917_522947561222146_4200070169228143455_o

1vfmyandzg8 13047854_1017139165048772_7729083842821803806_o  2  33