Незавершена Друга світова війна у наукових студіях та комеморації

05.10.2020 | 10:35

Друга світова війна формально закінчилася 2 вересня 1945 року підписанням Акту про капітуляцію Японії. Але політичні, економічні, культурні наслідки цієї війни продовжують впливати на сучасне життя в Європі й відносини між країнами. Ще очікують на вшанування пам’яті розстріляні євреї, роми і непоховані солдати, на відновлення справедливості – незліченні жертви цієї війни. Ще тривають «війни пам’яті».

То чи можна говорити про завершення Другої світової війни? І коли вона завершилася / завершиться для України? Над цими питаннями та багатьма іншими будуть розмірковувати учасники онлайн-дискусії, яку організовують спільно УІНП та Інститут історії України Національної академії наук.

Тематичні блоки ?

06.10.2020 р.; 16.00 – 17.30 Як говорити про Другу світову?
Спікери:
✅Олександр Лисенко «Занурення у війну»: стратегії осмислення подій Другої світової»
✅Антон Дробович «Токсичні пастки чорно-білих ілюзій»
✅Віталій Нахманович «Друга світова: прорадянський міф у західному пам’яттєвому дискурсі»

06.10.2020 р.; 18.00 – 20.00 Історія Другої світової війни: відома і невідома
Спікери:
✅Сергій Плохій «Ціна миру: міжнародний вимір»
✅Тамара Вронська «Коли закінчилася Друга світова війна для України?»
✅Сергій Єкельчик «Повсякдення Другої світової війни»
✅Олена Стяжкіна «Неочікувані наслідки незавершеної війни»

Модеруватиме дискусію Олександр Зінченко.

Розмова транслюватиметься на фейсбук-сторінці Українського інституту національної пам’яті: