«Обговорення кордонів. Від локальної експертизи до глобального обміну»

24.07.2018 | 17:46

«Talking borders. From local expertise to global exchange» / «Обговорення кордонів. Від локальної експертизи до глобального обміну»

Під такою назвою 10–14 липня 2018 р. у двох містах – Відні й Будапешті – відбулася друга всесвітня конференція під егідою Віденського університету та Асоціації досліджень прикордонних територій. Міста, де вона проходила, вибрано не випадково: конференцію приурочено до 100-ліття розпаду Габсбурзької імперії – події, вочевидь, непересічної. Та й врегулювання кордонів на теренах національних держав, які виникли після розпаду Австро-Угорської монархії, не тільки не вгамувало політичну ситуацію, а й зумовило наступні конфлікти, що вщухли щойно в середині ХХ ст. Крім науковців з усього світу, які займаються питаннями кордонів, до конференції долучилися студенти з теренів колишньої Габсбурзької монархії (нинішніх Австрії, Угорщини, України, Польщі, Чехії, Словаччини, Словенії, Сербії, Хорватії, Боснії та Герцеговини). Кількість учасників від кожної країни визначено відповідно до частки населення цих національностей в Австро-Угорщині початку ХХ ст. Україну представляли вісім студентів історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка: Софія Харченко, Анастасія Волобуєва, Анна Швидь, Ірина Вах, Лілія Голуб, Дмитро Удалов, Ярослав Костишин, Ігор Лутчин. Завданням кожного було провести й записати розмову з тим чи іншим науковцем про роль і значення кордонів у минулому й тепер. Ці матеріали будуть опубліковані на веб-сайті конференції «Talking borders. From local expertise to global exchange», і невдовзі кожен охочий зможе долучитися до дискусії.