Онлайн-зустріч викладачів кафедри соціології із студентами-соціологами IV курсу

28.05.2020 | 20:12

27.05.2020 р. відбулася онлайн-зустріч викладачів кафедри соціології із студентами-соціологами, які завершують своє навчання на відповідній освітній програмі бакалаврату. Завідувач кафедри проф. Пачковський Ю.Ф. зосередився на особливих умовах навчання студентів та педагогічної роботи викладачів, пов’язаних із введенням у державі карантину для запобігання поширення коронавірусної інфекції. Це накладає певні труднощі у безпосередній комунікації між викладачем та студентом, проте є й певні позитиви, так як стимулює учасників навчального процесу до засвоєння нових інформаційно-комунікативних технологій у ретрансляції знань та навичок. Головний акцент зустрічі – це презентація соціологічної магістерської освітньої програми, яка за своїм змістом є інноваційною і свого роду єдиною в Україні за науково-прикладною спрямованістю, адже поєднує сучасні напрацювання у галузі аналітичної соціології та нових проектних рішень, спрямованих на їх соціальну експертизу, моніторинг і оцінювання та пошуки нових можливостей у залученні фахівців, ресурсів до реалізації соціальних та суспільно затребуваних проектів. Гарант магістерської освітньої програми проф. Коваліско Н.В. детально зупинилася на особливостях навчального плану, вимогах та передумовах для успішного засвоєння передового соціологічного знання, звернула увагу на те, що програма є відкритою для випускників бакалаврату будь-яких спеціальностей. Наголошено на те, що випускник магістерської програми із соціології є затребуваним у різних галузях народного господарства, в освіті, державному, громадському секторах, у військових та правоохоронних структурах, в IT і бізнес-сферах, а також, коли мова йде про прикладні маркетингові і соціально-політичні дослідження. Зі свого боку, гарант PhD програми із соціології проф. Черниш Н.Й. навела конкретні приклади з успішної реалізації наукових, професійних та кар’єрних стратегій випускниками соціологічної магістерської програми кафедри різних років та звернула увагу студентів-учасників онлайн-конференції на необхідність постійного професійного зростання, відкритості до нових знань та мотивації до навчання. Саме магістерська програма є передумовою для реалізації креативності та наукового потенціалу студента, про що свідчать чисельні перемоги студентів-магістрантів кафедри соціології на всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. Це є свідченням, що підготовка на магістерській програмі із соціології є фаховою, на високому науково-методичному і прикладному рівнях та відповідає вимогам часу. Під час онлайн-конференції викладачі кафедри соціології відповіли на численні запитання студентів, дали відповідні настанови та поради з вступу у магістратуру та відносно процедури захисту випускних дипломних робіт. Було висловлено побажання у подальшому використовувати набутий досвід онлайн-конференцій для донесення актуальної інформації як викладачами, так і студентами у процесі опрацювання спільних дій та ефективної реалізації навчального процесу.