Пам’ять сильніша, ніж Геноцид – мистецько-просвітницький захід

23.04.2018 | 09:50

24 квітня – День пам’яті жертв Геноциду вірмен в Османській імперії 1915 – 1923 років.
У цей день у Львові будуть проведені заходи на вшанування пам’яті жертв Геноциду вірмен в Османській імперії.

24 квітня 2018 р., об 11.00 відбудеться молебень у Вірменському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, присвячений святим мученикам, які були закатовані під час Геноциду вірмен.

24 квітня 2018 р., о 18.30 – Мистецько-просвітницький захід у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. Івана Франка.

У рамках заходу під гаслом “Пам’ять сильніша, ніж Геноцид” відбудеться відкриття виставки картин Овнана Манукяна, скульптора та художника з Одеси. Картини були намальовані під час поїздки автора до Західної Вірменії, землі, яка називається “колискою цивілізації”, де тисячоліттями жили вірмени. На своїх полотнах Овнан Манукян відобразив власні переживання національної втрати – спроби знищити вірменську культуру та засудити на смерть невинних людей лише за етнічною та релігійною ознаками.

У заході також візьмуть участь:
– Ірина Гаюк, кандидат філософських наук, вірменознавиця, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка;
– Андрій Козицький, кандидат історичних наук, головний редактор Енциклопедії Львова, автор досліджень проблем геноциду;
– Олег Рибчинський, кандидат архітектури, реставратор;
– Андрій Шкраб’юк, перекладач, регент Вірменського літургійного хору “Сагмос”.
Модератор заходу – Василь Кметь, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка.

Під час заходу присутні матимуть нагоду почути пісні відомого вірменського композитора Комітаса у виконанні хору “Сагмос”.

Вхід вільний.