Презентація віднайдених фільмів Юліана Дороша

21.01.2020 | 11:01

1 лютого о 17.00, головний читальний зал Наукової бібліотеки ЛНУ ім.Івана Франка (вул.Драгоманова, 5).
Запрошуємо на унікальну подію для України – першу презентацію фрагментів віднайдених фільмів Юліана Дороша «Останній салют командирові» (відео про похорон генерала Мирона Тарнавського) та «Гуцульщина», які датуються 30-тими роками ХХ століття і досі вважалися втраченими.
Також під час презентації буде нагода послухати лекцію про кіноспадщину Юліана Дороша (доповідачка: Патрон Ірина – аспірантка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, асистентка кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету ім. Івана Франка) та розповідь про пошук відео в діаспорних архівах (доповідач: Дебич Олександр, незалежний кінопродюсер, учасник Програми імені Фулбрайта (2017/2018).
На Вас чекатиме справжня сенсація: документальний фільм «Галичина» (20-30 рр. ХХ ст.), автор Іван Яцентій, США (тривалість 51 хв.). Про існування цього фільму було відомо лише з наукових розвідок, тож є нагода вперше в історії незалежної України продемонструвати його широкому загалу. У фільмі є унікальні кадри панорамних зйомок із Княжої гори (Високий замок) та зйомки різних українських інституцій того часу: Будинок «Дністер», Дім товариства Просвіти, Українська народна торгівля, Дім Українського Наукового товариства ім. Т. Шевченка, Дім Лисенка, Волоська церква (Успенська церква), Святоюрська церква, Дім Українських інвалідів, Український Національний музей у Львові, Український львівський театр Йосипа Стадника, Український наддніпрянський театр під час гастролей у Львові, могили і надгробні пам’ятники визначних українців на Личаківському цвинтарі та ін.
Співорганізатор: Роман Метельський (Львівський Фотомузей ).