Презентація видань присвячених Модесту Сосенку

13.10.2020 | 10:00

Модест Сосенко – український художник-монументаліст, який своєю професійною діяльністю доклався до відродження національного мистецтва на початку ХХ ст.
Найважливіший внесок митця в історію української культури – це праця в ділянці монументального та станкового сакрального мистецтва, де він виявив себе як новатор. Випрацював та утвердив своєрідний авторський стиль, який синтезував візантійські традиції, західноєвропейські здобутки й багату національну орнаментику.

Спікери:
Ігор Кожан (в.о. Генерального директора Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького);
рецензенти видань:
– Лариса Купчинська (канд. мист., т. В.о. директора Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В.Стефаника);
– Софія Король (канд.мист., зав відділу мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України);
– Оксана Жеплинська (зав. Відділу Українського мистецтва ХІХ-поч. ХХ ст. Національного музею у Львові ім. А.Шептицького);

Запрошені лідери думок:
– Василик Р. – художник, іконописець, зав. кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ, голова Української спілки іконописців, член комісії по сакральному мистецтву при Львівській Архиєпархії УГКЦ;
– Яців Р. М. (кандидат мистецтвознавства, доцент, проректор з наукової роботи ЛНАМ, заслужений працівник культури України (2006 р.), Член Національної спілки художників України (з 1992 року), Спілки художників “Клуб українських мистців” (з 1989 року), голова Комісії образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва НТШ).

Автор видань, Олеся Семчишин-Гузнер, кандидатка мистецтвознавства, старша наукова працівниця відділу українського мистецтва XIX – поч. XX ст. Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького;

Презентація видань, з огляду на карантинні заходи, відбудеться онлайн на Facebook-сторінці «Сосенко Пізнай Зрозумій Збережи».

Проєкт «Модест Сосенко (1875–1920). Пізнай. Зрозумій. Збережи» реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.