Презентація мультимедійного проекту Асі Гефтер «Пазли Пам’ятi»

17.05.2018 | 11:15

22 травня о 18:30 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» (прос. Чорновола, 45 Г) відбудеться презентація мультимедійного проекту Асі Ґефтер «Пазли пам’яті» у межах «Майстерні пам’яті» – мобільної виставки-меморіалу присвяченої пам’яті жертв Голокосту в Україні.

«Пазли Пам’ятi» – мультимедійний проект про життя і творчість Дебори Фоґель, письменниці та критикині авангарду міжвоєнного періоду, та її рідного міста Львова – мікровсесвіту бурхливого XX століття Європи. Ця історія-подорож місцями Львова – cпроба дослідити пласти пам’яті через аудіовізуальні інсталяції, фотографії та тексти.

У програмі події:
Перегляд фільму та візуальної поезії на вірші Дебори Фоґель на ідиш та в перекладі на українську.
Розповідь авторки про досвід, набутий під час роботи над проектом.
Читання віршів Дебори Фоґель на їдиш у виконанні Кароліни Шиманяк і в перекладі українською у виконанні Юрка Прохаська (поетична відеозамальовка)

Модераторка: Hellen Andronatiy –журналістка, дослідниця історичної спадщини євреїв Галичини. Тренерка та викладачка у галузі неформальної єврейської освіти.

Робота над проектом «Пазли Пам’ятi» розпочалася зі збірки віршів Дебори Фоґель у перекладі Юрка Прохаська під час Форуму Видавців у вересні 2015 року. Протягом цих двох років авторкам проекту – Асі Ґефтер та Олесі Здоровецькій – пощастило зустрітися з дивовижними людьми, які ділилися роздумами щодо роботи пам’яті, зв’язку поколінь, джерел страху і відповідальності за минуле. Важлива частина проекту – матеріал з будівлі колишнього Єврейського музею у Львові.
Проект стартував у вересні 2017 року в Музеї Ідей у межах Львівського Форуму видавців у форматі мультимедійної виставки, перформанса за участі Олесі Здоровецької і Марка Токара, а також дискусії «Як наздогнати Дебору Фоґель?» за участі Ірини Старовойт, Юрка Прохаська, Андрiя Павлишина, Данила Ільницького и Анастасії Любас. У січні 2018 року Ася з Олесею виступили в Лондоні на «Dash Café: Lviv on the borders of Europe. Part of Eutopia», де показали фільм і взяли участь у дискусії разом з Філіпом Сендсом, автором «Східно-західна вулиця», професором Uilleam Blacker, University College London.

Дебора Фоґель – поетка, письменниця, перекладачка, філософиня за освітою, протагоністка мови їдиш у міжвоєнній Галичині. Була знавчинею конструктивiзму та кубiзму, критикинею творчості єврейських митців львiвського авангардистського угрупування «Артес». Опублікувала низку важливих досліджень про Станіслава Ігнатія Віткевича, Марка Шагала і Бруно Шульца. Разом з усією родиною вона загинула у львівському гетто 1942 року.

Asya Gefter працює в галузі фотографії, кіно/відео арту, часто у колаборації з музикантами, митцями та науковцями. Досліджує теми досвіду пам’яті, її дуальності та фрагментарності через родинні історії та архівні матеріали. Групові та персональні виставки в Боснії, Великобританії, Ірландії, Іспанії, Німеччині, Україні та Росії. Живе і працює в Лондоні. www.asyagefter.com

«Майстерні пам’яті» – спільний німецько-український проект, що об’єднує освітні та меморіальні ініціативи, присвячені збереженню пам’яті про Голокост в Україні.

Партнери проекту: Музей історії та культури євреїв Буковини (м. Чернівці), Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства (м. Київ), Ukrainian Center for Holocaust Studies, Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору» (м. Львів), ГО «Культурний діалог» (м. Кременчук).

Проект відбувається за сприяння Міністерства закордонних справ ФРН та Посольства ФРН у м. Київ у межах Програми з розширення співпраці з громадянським суспільством в країнах Східного партнерства 2018.
Проект знаходиться під патронатом Центральної ради євреїв Німеччини.

Організатор у Львові: Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору», м. Львів, просп. Чорновола, 45 г (графік роботи виставки пон. – птн. 10:00 – 18:00 з 15 до 31 травня, вхід вільний)