Цикл онлайн-лекцій «Історія українського державотворення: правда замість фейків»

19.04.2022 | 09:53

В умовах війни з РФ, у ході якої ворогом активно використовується неправдива інформація історичного змісту, доля України, як і доля кожного з нас, значною мірою залежить від нашої історичної пам’яті та нашої здатності виявляти і аргументовано спростовувати ворожі фейки.

Щоб допомогти дорослим і учням-старшокласникам сформувати для себе сучасне бачення історії України, отримати відповіді на дражливі питання Департамент освіти і науки ЛОВА спільно з історичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка організовують цикл онлайн-занять «Історія українського державотворення: правда замість фейків».

Перше заняття відбудеться 21 квітня 2022 року. Загалом заплановано 9 лекцій.

Тривалість – до 1 год включно з можливістю спілкування з лекторами.

Лектори – провідні історики України, професори і доценти ЛНУ, які працюють на волонтерських засадах.

Розклад онлайн-занятть:

? 21.04

«Рускій мір»: ідеологія та практика насильства

Лектор: Доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Тамара Полещук.

? 26.04

Києво-Руська держава: міфи та історична реальність

Лектор:

Завідувачка кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Ольга Щодра.

? 28.04

Союз Війська Запорозького з Московією середини XVII ст.: очікування і результати

Лектор: Професор кафедри давньої історії України та архівознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, д-р історич. наук Андрій Заяць.

? 03.05

Як народжувалася нація (українське національне відродження ХІХ – початку ХХ ст.)

Лектор: Доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Алла Середяк.

? 05.05

Українська державність 1917–1918 рр.: уроки для сьогодення

Лектор: Завідувач кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, д-р історич. наук Віктор Голубко.

? 10.05

Чому комуністичний режим приховував правду про Голодомор українців 1932–1933 рр.?

Доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Андрій Козицький.

? 12.05

За що і проти кого боролась Українська Повстанська Армія?

Доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Іван Федик.

? 17.05

Опір комуністичному режиму в повоєнній Україні або хто розхитав радянську імперію

? 19.05

За крок до свободи: український національно-визвольний рух у 1985–1991 рр.

Лектор: Доцент кафедри новітньої історії України імені Михайла Грушевського Львівського національного університету імені Івана Франка, канд. історич. наук Ігор Підкова.

Для участі реєструйтесь за покликанням:

? https://bit.ly/3jHuPsH