Угорський історик Балінт Варґа прочитав студентам Львівського університету цикл лекцій

06.10.2016 | 16:39

За підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду в рамках реалізації магістерської програми спеціалізації «Центральна Європа в історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці» науковий співробітник Інституту історії Угорської академії наук, доктор Балінт Варґа впродовж 3-5 жовтня 2016 року прочитав студентам історичного факультету цикл лекцій про роль і місце Угорщини в епоху Габсбурзької монархії.

Лекторій угорського історика включає чотири теми: «Угорщина 1000-1867», «Угорське суспільство, культура й економіка», «Угорська політика і націоналізм (1867-1914)», «Пам’ять Габсбурзької епохи» і є складовою навчального курсу «Габсбурзька монархія як центральноєвропейська історія і ностальгія».

Користуючись нагодою, доктор Балінт Варґа також розповів студентам про можливості навчання й дослідницької діяльності у вищих навчальних закладах і наукових установах Угорщини та Німеччини, зосередивши увагу на стипендіальних програмах для студентів і молодих науковців.

Нагадаємо, що 26 січня 2016 року Міжнародний Вишеградський Фонд ухвалив рішення про підтримку відкриття в рамках магістерської програми з історії у Львівському національному університеті імені Івана Франка спеціалізації «Центральна Європа впродовж історії: від багатонаціональних монархій до Вишеградської співпраці». З вересня цього року близько 20 студентів-істориків розпочали навчання за згаданою магістерською програмою. Відтак, вони зможуть безпосередньо в Університеті слухати лекції найкращих учених із Польщі, Словаччини, Угорщини та Чеської Республіки, відвідувати їхні семінари та готувати під їхнім керівництвом свої наукові роботи.

Прес-центр Університету