Відбулась лекція магістрантки Марії Шкурлатович “Сорбонна та голодні студенти”

15.10.2024 | 10:05

11 жовтня у читальному залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” відбулась лекція магістрантки ІІ курсу історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, студентки кафедри світової історії модерного часу (напрям “Європейські студії та американістика”) Марії Шкурлатович з інтригуючою назвою “Сорбонна та голодні студенти”.

Марія розповіла про витоки авторитетної нині Сорбонни, причини її появи, про скандали та інтриги, які супроводжували рух Паризького університету на шляху до утвердження, про людей, які творили його історію, про факультети, на яких навчались студенти у ХІІІ ст. А також присутні дізнались чи були ці студенти бідні? чи прогулювали заняття? як у листі XIV ст. згадували студентів-русинів (українців)?

Співорганізаторами події стали Центр порятунку української культурної спадщини, Благодійний фонд Нагірних, Науково-технічна бібліотека НУ “Львівська політехніка”, Foundation to Preserve Ukraine’s Sacral Arts

Присутніх традиційно пригощали Кава Старого Львова та BISCOTTI.