Відбулась лекція Тамари Полещук «Після війни: як побороти “русскій мір”»

21.04.2022 | 12:08

20 квітня 2022 року в онлайн-режимі відбулась лекція доцентки кафедри історії Центральної та Східної Європи історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Тамари Полещук «Після війни: як побороти “русскій мір”». Організатори події – Студентське наукове товариство та профбюро студентів історичного факультету Львівського університету. Подія відбулася в рамках циклу лекцій «Після війни».

В рамка лекції Тамара Полещук детально пояснила, як викристалізовувалась ідея «русского мира», проходячи через різні історичні процеси, змінюючи свої форми і масштаби. На думку спікерки, розпад СРСР, втрата статусу великої держави, наявність багатомільйонної російськомовної діаспори за межами російської федерації та пошуки російської ідентичності стали тими чинниками, які посприяли формуванню концепції русского міра з опорою не лише на власних громадян, але й на етнічних росіян і російськомовних громадян за межами країни.