Відбулася навчальна екскурсія для студентів історичного факультету до історико-архітектурного комплексу Успенської церкви у Львові.

03.04.2024 | 10:15

Студенти груп Ісм-11с та Ісо-23с з навчальною метою відвідали історико-архітектурний комплекс Успенської церкви на вулиці Руській у Львові. Учасники екскурсії під проводом завідувача Музею історії Університету, асистента кафедри давньої історії України та спеціальних галузей історичної науки Юрія Гудими спробували побачити та зрозуміти як гуманістичні ідеали епохи Відродження втілені у філігранно виконаних місцевими й іноземними майстрами будівельних формах, малярських творах, декоративній різьбі, вітражах, у рідкісних зразках ливарного мистецтва. Біблійні сюжети, житія святих, долі будівничих, біографії малярів, герби ктиторів, їх плани та мрії, успіхи та розчарування – все це, як і багато інших тем вдалося лише певною мірою торкнулися кожному під час руху сакральним простором Руської церкви, каплиці Трьох Святителів і вежі Корнякта. Завдяки рекомендаціям професора Романа Шуста та люб’язному дозволу отця Ігоря Бурмила з його помічниками, учасникам екскурсії пощастило заглянути, навіть, у потаємні закутки святині. Зокрема, була змога середньовічними сходами піднятися не тільки на церковні хори з унікальними вікнами-вітражами, але й на вежу, де знаходиться славнозвісний дзвін Кирило, випала чудова нагода помилуватися з гарматних бійниць і з вікон-голосників величною панорамою такого давнього і, водночас, по-весняному молодого міста Лева. Хай і не все про все за один візит можливо дізнатися, не всі премудрості світу зразу збагнути, але такі зустрічі ще зовсім юних істориків зі сивою минувшиною неодмінно залишаться у серцях і пам’яті кожного учасника екскурсії, розширять світогляд, вплинуть на професійний ріст і подальшу долю.