Відбулася VIII краєзнавча конференція «Історичні пам’ятки Галичини»

05.05.2023 | 20:18

3 травня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася VIII краєзнавча конференція «Історичні пам’ятки Галичини». Цьогоріч конференцію присвятили пам’яті доктора історичних наук, декана історичного факультету (2019-2022), професора Степана Качараби. Сьогодні, 3 травня, минає один рік з часу, коли Степан Петрович відійшов у Вічність.

Під час пленарного засідання учасників конференції привітали проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, в. о. декана історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Руслан Сіромський, голова Львівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Микола Литвин. Разом з тим, упродовж засідання презентували краєзнавчі видання. Зокрема, у рамках роботи конференції презентували видання «Зиновія Служинська: біобібліографічний покажчик».

Після пленарного засідання конференція продовжила роботу у п’яти секціях – «Історико-культурна спадщина країв України: проблеми вивчення, збереження та використання», «Суспільство, політика, економіка Галичини», «Галичина в контексті європейської історії», «Військова історії Галичини», «Студентські краєзнавчі студії». Упродовж наукового форуму учасники обговорили низку актуальних проблем, пов’язаних з питаннями історичного краєзнавства.

Опісля конференції її учасники вшанували пам’ять Степана Качараби щирою молитвою і покладанням квітів до його могили на Личаківському кладовищі.