Відкриті архіви для молодих науковців

07.10.2020 | 11:31

Центр досліджень визвольного руху запрошує студентів та аспірантів подавати заявки на дводенний науковий семінар про роботу з архівними першоджерелами.

Коли? 12—13 листопада 2020 року
Де? м. Львів, Центр досліджень визвольного руху

Серед лекторів семінару «Відкриті архіви для молодих науковців» — історики, дослідники, архівісти, генеалоги, а також журналісти, які працюють з архівними матеріалами.

Експерти розкажуть:
🔸з чого починати архівні пошуки;
🔸як читати документи;
🔸до яких труднощів слід бути готовими;
🔸як відстоювати свої права на доступ до інформації у разі їх порушення.

А також: як працювати з українськими темами в іноземних архівах та про режими доступу до архівних документів в європейських країнах.

Дослідники, які вивчають український рух опору середини ХХ ст., матимуть нагоду дізнатися про нові знахідки з «викопних архівів» та подивитися, як відбувається їх реставрація.

Планується практична сесія, де учасники зможуть обговорити тематику власних наукових досліджень та отримати підказки від менторів.

Також під час заходу відбудеться церемонія нагородження переможців конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х—1950-х рр».

Організатори покривають транспортні витрати (в межах України) та проживання для учасників, які цього потребуватимуть. Захід відбудеться за підтримки

Український інститут національної пам’яті

Для участі потрібно заповнити реєстраційну форму (дедлайн — 10:00, 20 жовтня 2020): https://bit.ly/3jBlMYo

Результати відбору — не пізніше 23:59 23 жовтня 2020.

У разі додаткових питань напишіть на скриньку: history@cdvr.org.ua