Викладачі факультету взяли участь у міжнародному науковому симпозіумі «Вимушена міграція у XXI ст.: виклики, цінності, рефлексії»

08.12.2023 | 12:21

1-3.12.2023 р. у місті Аугсбург, Німеччина відбувся Міжнародний науковий симпозіум «Вимушена міграція у XXI ст.: виклики, цінності, рефлексії», а також відкриття виставки «Історії в речах: втечі та прибуття», у рамках якої 40 жінок розповіли свої історії вимушеного переселення в умовах російсько-українською війни.

В перший день було урочисте відкриття симпозіуму та виставки, а 2-3.12 – два дні насичені доповідями та обговоренням тем вимушеної міграції на прикладі України.

Учасниками симпозіуму були Коваліско Н.В. д.с.н., проф. кафедри соціології та Ілик Х.В. к.с.н., завідувачка Центру моніторингу ЛНУ імені Івана Франка, які виступили з доповіддю «Соціологічний аналіз потенціалу зовнішньої та внутрішньої міграції в умовах російсько-української війни» в межах окремої секції «Соціологічне висвітлення наслідків міграції».

У доповіді були окреслено основні результати соціологічних досліджень, до яких авторки долучалися в рамках міжнародних проєктів: «Проєкт SOR-WAR: Стійкість соціального порядку під час війни в Україні. Український та польський досвід» за фінансової підтримки NAWA – Польської національної агенції з питань академічного обміну; проєкт «Гендерні аспекти внутрішніх та зовнішніх міграційних процесів внаслідок російсько-української війни» спільно з дослідниками Інституту соціології Вроцлавського університету; проєкт «Людський вимір: ефективне управління за допомогою даних та залучення громад».

По завершенні доповіді була широка дискусія щодо перспектив повернення біженців в Україну та потенціалу соціологічних досліджень проблем міграції та її наслідків.

Координатори та партнери проекту: ГО “Німецько-Український діалог” (Аугсбург, Німеччина), Львівська національна академія мистецтв (Львів, Україна), Кафедра педагогіки та освіти дорослих Університету м. Аугсбург (Аугсбург, Німеччина), Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” (Львів, Україна), ГО “Українсько-німецьке культурне товариство м.Чернівців” при Центрі Gedankendach (Чернівці, Україна), ГО “Центр суспільних інновацій” (Львів, Україна)

За підтримки Федерального Міністерства Закордонних Справ Німеччини