Вийшла друком монографія «Соціальний капітал спільнот українських трудових мігрантів у країнах Європейського Союзу»

08.03.2023 | 23:26

Автором монографії «Соціальний капітал спільнот українських трудових мігрантів у країнах Європейського Союзу»  є завідувач кафедр соціології Львівського національного університету  імені Івана Франка,  професор, доктор соціологічних наук  Юрій Пачковський, який спільно з кандидатом соціологічних наук Григорієм Селещуком піднімає низку актуальних питань, пов’язаних з капіталотворчими процесами за умов трудової міграції. Передусім, у монографії розглянуто актуальні проблеми дослідження особливостей соціального функціонування спільнот українських трудових мігрантів у приймаючих країнах Європейського Союзу з перспективи теорії соціального капіталу. Висвітлено місце соціального капіталу в каузальних моделях функціонування спільнот мігрантів та представлено порівняльний аналіз емпіричних досліджень соціального капіталу таких спільнот. Розкрито різної складності процеси формування та функціонування спільнот українських мігрантів в історико-соціологічній ретроспективі. Проаналізовано їхні сучасні капіталогенеруючі структури соціального капіталу, зокрема, за участю громадських і релігійних організацій. Запропоновано авторський підхід концептуалізації  соціального капіталу спільнот мігрантів у двох якісних вимірах: автономності та ефективності. Наголошено на тому, що спільноти українських трудових мігрантів за кордоном відчувають потребу в соціальних інститутах, які б цілеспрямовано впливали на соціальні відносини, структури і процеси, зумовлені явищем міграції, з метою зниження її ризиків. Визначено основні напрями аналізу реконструкції соціального капіталу українських трудових мігрантів та його змістовні чинники, зумовлені особливостями сучасної української трудової міграції до країн Європейського Союзу на прикладі Польщі.

Монографія буде корисною для широкого кола читачів, які вивчають сучасні тенденції міграційних процесів, що передбачають формування спільного життєвого простору трудовими мігрантами з урахуванням сучасних викликів до творення та використання потенціалу набутого досвіду, комунікативних зв’язків та відносин за участю, зокрема нових медіа.

Запрошуємо до ознайомлення із текстом монографії за посиланням нижче:

Пачковський Ю. Ф. Соціальний капітал спільнот українських трудових мігрантів у країнах Європейського Союзу : монографія / Ю. Ф. Пачковський, Г. П. Селещук. Львів :  ЛНУ ім. Івана Франка, 2022.  264 c