Зустріч зі студентами 2 курсу: обговорення ОПП «Прикладна соціологія»

04.07.2023 | 00:50

У кінці навчального року (29.06.2023) відбулася онлайн-зустріч розробників Освітньо-професійної програми «Прикладна соціологія» зі студентами 2 курсу Львівського національного університету імені Івана Франка спеціальності 054 «Соціологія», що навчаються за цією ОПП. Зустріч відбулася на етапі «екватору» 4-річної бакалаврської програми і, відповідно, дала підстави провести проміжне оцінювання цієї програми. Таке проміжне оцінювання має особливе значення для розуміння специфіки ОПП як з точки зору перспектив, так і в контексті реального часу. Відповідно, розмова велася у подвійному руслі – про перспективу для інших і про перспективу для себе.

Перспектива для інших. Запрошені студенти, що провчились 2 роки, оцінили своє навчання здебільшого високо, виокремлювали важливі для свого професійного становлення навчальні дисципліни та згадували креативні викладацькі експерименти. Студенти вказували також на певні недоліки навчального процесу, які стосувалися формату навчання (оптимальним було названо змішаний формат навчання) та організації окремих навчальних дисциплін (наприклад, таку навчальну дисципліну, як «теорія ймовірностей та математичні статистика» пропонували більше синхронізувати з кількісними методами соціологічного дослідження). Особливо важливим є те, що студенти запропонували важливі зміни для своїх наступників – наприклад, розширення викладання кількісних методів соціологічного дослідження.

Перспектива для себе. З іншого боку, ці самі студенти ще будуть навчатися на програмі впродовж 2 років, а тому розмова велася у контексті вдосконалення тих чи інших аспектів функціонування програми для них самих. Ця частина бесіди була особливо жвавою, студенти задавали чимало запитань з приводу навчального плану та організації навчального процесу, що свідчить про значний рівень їхнього зацікавлення у подібному обговоренні.

Здебільшого побажання студентів на наступні 2 роки бакалаврської програми зосереджувалися навколо таких позицій:

• більше можливостей для застосування отриманих знань і вмінь з кількісних та якісних методів;
  • більше завдань аналітичного характеру;
  • забезпечення можливостей зібрати докупи знання і вміння з різних вивчених галузей;
  • залучення до реального дослідницького процесу;
  • розвиток різноманітних софт скілів, зокрема, комунікаційних, командних, презентаційних тощо.

Всі зазначені побажання студентів передбачені програмою «Прикладна соціологія». Більшість навчальних компонентів, що заплановані на 3 і 4 курсах, пов’язані з різними галузевими соціологічними дисциплінами, майже кожна з яких має практичну складову. Власне, ці практичні складові мали б дати змогу студентам застосовувати отримані знання в цікавих кейсах. Практикум з прикладної соціології передбачає залучення студентів до досліджень. Окрім цього, важливим дослідницьким досвідом, що акумулює всі отримані знання і навики, буде авторське дослідження, виконане в рамках дипломної роботи. Наскільки заплановане програмою буде втілене у життя, ми побачимо через 2 роки, коли проведемо фінальні підсумки з майбутніми випускниками …

ДАЛІ БУДЕ!