Звіт про архівну практику студентів кафедри Давньої історії України та архівознавства у Польщі в травні 2018 р.

25.05.2018 | 13:06

В рамках угоди про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Університетом імені Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін) студенти історичного факультету (спеціальність «давня історія України та архівознавство») впродовж уже багатьох років мають змогу відбути практику в архівних і бібліотечних установах Польщі. Цьогоріч її учасниками стали студенти 3 курсу Софія Харченко, Наталя Яворська, Тетяна Гуменюк, Ольга Завадка під керівництвом аспіранта кафедри Євгена Гулюка . Тижнева практика розпочалась у Любліні 14 травня. А вже наступного дня ми разом із студентами університету Марії Кюрі-Складовської та студентами з Харкова розпочали свою мандрівку польськими містами, відвідуючи їхні скарби минулого – архіви. Та 6 днів практики ми побували у Сандомирі, Краківі і Кельце. То, направду, була фантастична нагода познайомитися не лише з архівами та бібліотеками Польщі, але й зі стилем життям поляків, їх ставленням до навчання та багато всього іншого. Екскурії на Вавель, поїздка до Велички, відвідання архіву Капітули, бібліотеки Чарторизьких, де ми мали змогу побачити кодекси ХІ століття; булли римських Пап, зокрема Олександра IV, зі згоди якого було короновано Данила Романовича; привілеї польських королів, особливо запам’ятався документ Казимира ІІІ Великого. І загалом багато іншого: ноти Шопена, рукописи Міцкевича і Сенкевича, оригінальні твори Бокаччо та Петрарки. І, безумовно, найприємнішим було те, що для українських студентів підготували для показу важливе для нашої історії: листи Хмельницького і Мазепи. Крім того, ми мали можливість наочно ознайомитись з тим, як реставрують пошкоджені книги чи листи, який це клопіткий процес роботи, і що це, справді, дуже цікава і важлива річ. Ця поїздка була для нас дуже цікавою, насиченою та змістовною. Тому за яскраву сторінку студентського життя ми найперше дякуємо Oleh Duch – за те, що дав можливість вийти за межі семінарів та лекцій в університеті. Дякуємо нашій улюбленій кафедрі. А також дуже вдячні польським колегам за таку нереальну можливість доторкнутися як до Вашої, так і до нашої історії.