Кабінет спеціальних історичних дисциплін

  • Про підрозділ
  • Співробітники

shapeimage_3 (1)

У 1996 р. створено кабінет спеціальних історичних дисциплін. В основу його фондів покладені унікальні нумізматична та сфрагістична колекції. Нумізматична колекція налічує близько 12 тис. монет і 5 тис. медалей різних країн світу. Найширше представлені монети античні, їх понад 7 тисяч, з них 1 тис. – грецьких і більше 6 тис. – римських. Після них за кількістю йдуть монети польські з XIІ-ХVІІІ ст., їх 1400 штук, далі – німецькі (понад 690), російські (близько 200). Дуже цікаві монети візантійські, італійські, флорентійські і багатьох інших країн. У кабінеті зібрана велика колекція металевих та паперових грошей різних країн ХХ ст.

Сфрагістична колекція налічує 6 тис. копій печаток, муляжів, виготовлених з металу, гіпсу, сірки, сургучу та воску. Печатки різноманітні за походженням, змістом та формою – імператорські й королівські різних країн Європи; велика кількість печаток міст українських, польських та німецьких, печаток середніх і вищих навчальних закладів Галичини з ХVIII-ХIX ст.

Працівниками кабінету спеціальних історичних дисциплін (його штат складається з завідувача кабінетом (М. М. Шиманський) та старшого лаборанта (спочатку Р. Я. Генега, 1999 – 2007 рр. – М. М. Шиманський, з 2007 р. – по сьогодні – Сидорко Н. Я.) ведеться робота по впорядкуванню сфрагістичної та нумізматичної колекцій. При кабінеті є невеличка бібліотека літератури з геральдики, генеалогії, картографії, нумізматики, сфрагістики, інших спеціальних історичних дисциплін.

Співробітники