Лекція Василя Кметя “Дипломатичні аспекти утвердження державності ЗУНР”

02.10.2018 | 09:46

Становлення ЗУНР як держави галичан та частини єдиної соборної України відбувалося не лише на тлі жорстоких бойових дій та непримиренних дискусій у пресі – українські дипломати намагалися використати увесь доступний їм на той час арсенал засобів для переконання світової спільноти у праві українців на незалежну державу.

У викладі зосереджено увагу на дипломатичній та публіцистичній діяльності українських дипломатів, зокрема представника ЗУНР на Паризькій мирній конференції Михайла Лозинського, у перемовинах з французькими політиками та військовими. Більшість документів того часу, збережені у спецфондах архівів та бібліотек, залишаються маловідомими сучасній історіографії.

У лекції йтиметься про матеріали колишнього спецфонду Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.

Лекцію прочитає Василь Кметь – кандидат історичних наук, директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка.