Турнірні змагання в Англії та Франції кінця XI – XIV століття: проблемні аспекти джерелознавчого та термінологічного характеру

18.11.2020 | 11:09

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас відвідати черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (у форматі онлайн на платформі Zoom)!
Доповідачка:
студентка I курсу ОС “магістр” історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка
Христина Меренюк
Тема:
Дата:
середа, 18 листопада 2020 року
Початок о:

Доповідачка анонсує:
Лицарська культура – центр вироблення досвіду ведення війни, основою якого стали безперечно і турнірні змагання. Вони досягли неабиякого розмаху по усій тогочасній Європі, заклали основу моди для виховання та становлення інституту середньовічного воїна. Ми проаналізуємо останні дискусії стосовно прийнятих термінологічних конструкцій. Також звернемо увагу на останні нововведення сучасної історіографії щодо турнірних ігор. Говорячи про дискусійні проблеми турнірних понять, лаконічно охарактеризуємо найпоширеніші із них: побачимо, що криється під термінами “tournois”, “behourds”, “ justes”, “pas d’armes” та багатьма іншими, пояснимо основні відмінності тих чи інших видів турнірних змагань. Тож, запрошую усіх бажаючих у розважальний світ середньовічного воїна, де серед основних забав, невід’ємним був «турнір».

Zoom-посилання на подію:

Passcode: 6pW2Uq